אירוע ההתרמה השנתי של פורום נשות חוויות שוויץ המדע למען התיאטרון הקהילתי, המשלב שחקנים עם ובלי צרכים מיוחדים. אלרואי אסרף, מנכ"ל רשת חוויות: "חברה חזקה נמדדת ביכולת לשלב ולקדם אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים"


יום ראשון, 19.1.2020, בשעה 10:00, חוויות שוויץ המדע

פורום הנשים בחוויות שוויץ המדע, בראשותה של רבקה צ'רני, מקיים גם השנה אירוע התרמה  שכבר הפך למסורת רבת שנים ומושך אליו קהל רב, המאפשר את המשך קיומו של המיזם הייחודי "התיאטרון הקהילתי המשולב", המשלב שחקנים עם ובלי צרכים מיוחדים.

באירוע ייחשף סיפורו האישי המרתק ויוצא הדופן של ד"ר מרדכי (מורדי) בן-חמו, ד"ר לסוציולוגיה מאוניברסיטת סורבון, מרצה למתמטיקה וגיטריסט מקצועי, אשר יספר על ילדות לא פשוטה, נדודים בין אלג'יריה, צרפת וישראל, תהפוכות ומשברים בחייו- המקרבים את הקהל אל מושג הזהות, דרך מסע היסטורי, סוציולוגי, אתנולוגי ומוסיקלי אישי.

"כל ההכנסות מהאירוע הן תרומה לפיתוח 'תיאטרון חוויות', קבוצת תיאטרון משולבת של אנשים עם ובלי צרכים מיוחדים, הפועלת בחוויות שוויץ המדע ועובדת כעת על הפקה חדשה", אומרת רבקה צ'רני, ומדגישה כי: "אנו קבוצה נשית חברתית הפועלת בחוויות שוויץ כבר מעל לעשור - רואות זכות גדולה במסורת של אירוע התרמה - שנה אחר שנה, ושמחות להעביר את הכנסות האירוע לטובת מטרה חברתית, תרבותית, קהילתית".

אלרואי אסרף, מנכ"ל רשת חוויות, אמר כי הוא קורא לציבור להירתם למטרה החשובה: "חברה חזקה נמדדת ביכולת לשלב ולקדם אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. 'מפעל' התיאטרון הוא דוגמא ומופת ליוזמה שבאה ממקום של ערבות הדדית ומחויבות קהילתית לזולת. אירוע ההתרמה הוא שילוב בין רוח הנתינה, הקבלה של האחר ושיתופי הפעולה המתקיימים ברשת חוויות ואני מברך את כלל העושים במלאכה על היוזמה המבורכת".

אסנת לוי, מנהלת חוויות שוויץ המדע, ציינה כי: "אנחנו שמחים וגאים על הפעילות החברתית השנתית של קבוצת פורום הנשים שלנו, הן מהוות חלק  חשוב ומשמעותי של הבית. התגייסותן  לאירוע התרמה למען התיאטרון הקהילתי המשולב שלנו, מחמם את הלב. פעילותן המבורכת מעידה על אכפתיות, מעורבות ושותפות אמיתית. אנו מזמינות את תושבי העיר  להגיע ולקחת חלק באירוע, גם לתרום וגם להנות מהרצאה מעצימה ומרתקת".

יום ראשון, 19.1.2020 בשעה 10:00 בבוקר בחוויות שוויץ המדע, סירני 52.
האירוח כולל קפה ומאפה. כרטיסים במחיר 50 ש"ח (תרומה!) ניתן לרכוש אצל רבקה צ'רני 0523432422 ובחוויות שוויץ המדע 08-9310700.