חנוכה של מחול: הלהקות הבוגרות של בית הספר למחול ביט-תנועה חוויות שוויץ המדע התארחו בקורס חנוכה למחול בכפר האומנות האקולוגי של להקת ורטיגו


במהלך חופשת חנוכה פותח הכפר האקולוגי "ורטיגו" את שעריו ללהקות מחול מרחבי הארץ שמגיעות לקורס אינטנסיבי מלא בסדנאות מחול מבית היוצר של להקת ורטיגו, בניהולם של הזוג נעה ורטהיים ועדי שעל - מייסדי הלהקה והכפר.

במסגרת זו המשתתפות עוברות התנסות חווייתית באורח החיים האקולוגי האופייני למקום הכולל מחזור אשפה, שירותי קומפוסט, מקלחות חוץ הבנויות מאדמת בוץ ורחצה במים ממאגרי גשם וסבונים אקולוגים. בנות "ביט" של חוויות שוויץ המדע הגיעו גם הן לכפר, ונהנו במהלך חופשת החנוכה סדנאות אימפרוביזציה, קומפוזיציה, ריליס, קונטקט, מחול מודרני, רפרטואר הלהקה ועד למדיטציה וחיבור ללב, יצירת כלי של אור באדמת חימר וסיור אקולוגי.

ממנהלת הלהקה, לי מדמוני גבע, נמסר כי : "בתחילת הקורס התקיימה שיחת פתיחה עם הכוראוגרפית ומנהלת הלהקה נעה ורטהיים שסיפרה על מהות הכפר, השילוב של ארבעת האחיות לבית ורטהיים שעובדות וגרות בקיבוץ כשכל אחת ומשפחתה תורמים את חלקם בניהול המקום, חיבור לאדמה, בנייה אקולוגית וכמובן בתחום המחול, התנועה והטיפול ההוליסטי. כמו כן, נעה ורטהיים הנחתה סדנת אמן מקצועית בשיטת ורטיגו".

אוסנת לוי, מנהלת מרכז חוויות שוויץ המדע, מסרה כי: "אנו גאים לשלב בתוכנית העשרה של הלהקות, התנסויות מקצועיות מגוונות, איכותיות וחוויה חברתית במקום ובאווירה לא שגרתית. ללא ספק, הקורס הוא חוויה מעצימה, מעשירה ומאתגרת עבור התלמידות שנחשפות למחול ברמה בינלאומית".

ורטיגו, כפר האמנות האקולוגי מאפשר מרחב כפרי הלומד ומלמד את הקשר שבין תנועה לאדמה ומציע מודל לחיים אלטרנטיביים המיישם אידאולוגיה חברתית-אקולוגית. הכפר שוכן במרחבי הטבע הפתוחים של עמק האלה, בתחומו של קיבוץ נתיב הל”ה.