מרקוביץ': "אנו גאים להוביל את הקניית הידע לדור ההמשך של המילניאלס, אותם ילדים וילדות שינהלו את מדינת האינטרנט ביום מן הימים"


המרכז כולל כיתות לימוד מצויידות במחשבים, אייפדים וציוד טכנולוגי מתקדם, שיעמוד לרשות התלמידים בשעות אחר הצהריים במהלך הלימודים. עם פתיחת ההרשמה למרכז הידע, בניהול חברת סאן ספארק, נתפסו כ-60 מקומות בקורסים השונים והמשתתפים יוכשרו למקצועות הדיגיטל והאינטרנט המבוקשים ביותר בעולם.

טקס חנוכת המרכז התקיים בשבוע שעבר, במעמד יניב מרקוביץ' המישנה לראש העיר ויו"ר הרשת וזוהר בלום, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, שהובילו בשיתוף פעולה את פתיחת המרכז, יחד עם הנהלה רחובות החדשה והנהלת סאן ספארק. עוד נכחו בטקס מנכ"ל סאן ספארק דני אויריק, סמנכ"ל הרשת צביקה מדהלה, הורים וילדים. את הטקס הנחה מנכ"ל הרשת היוצא, עדי דויטש.

מרקוביץ': "אנו גאים להוביל את הקניית הידע לדור ההמשך של המילניאלס, אותם ילדים וילדות שינהלו את מדינת האינטרנט ביום מן הימים. למעשה,  הם יגיעו אלינו למרכז רחובות החדשה, אחרי שלמדו בבוקר בבית הספר את מקצועות הליבה במסגרת החינוך הפורמאלי ותוכניות משרד החינוך וכאן אנחנו נכנסים לתמונה עם לימודים מעשיים למקצועות שכבר היום נמצאים בראש רשימות הביקושים לעבודה. אני מודה לכל השותפים לעשייה המתקדמת הזו".

בלום: "החזון של סמי בולג ז"ל, שבזכותו אנחנו עומדים כאן היום, מתגשם. סמי אמר לי שהוא היה רוצה לראות את הילדים לומדים את מקצועות העתיד אבל עד לרגע זה לא היינו בטוחים איך יראה החזון בפועל. אני נרגש לעמוד כאן היום, גם להגשים חזון וגם לראות איך נוצר הרצף החינוכי וילדי העיר ממשיכים ללימודים בלתי פורמאליים אחרי הצהריים".

בין היתר יועברו במרכז הידע קורסי ילדים ונוער בעולם ההייטק, קורס מכינה להקניית הידע הבסיסי הנדרש במדעי המחשב, קורס דיג'יי ויצירת סאונד דיגיטלי ומגמת תכנות ללימודי סייבר ופיתוח משחקים, תוכנות ואפקלציות למובייל שתכלול קורס גיים מייקר (Game Maker) להכרות שפת התכנות ולפיתוח משחקים ואפליקציות מולטימדיה לפלטפורמות השונות בעזרת כתיבת קוד. עוד במרכז יפתח קורס אפ אינוונטור (App Inventor) לבניית אפליקציות בסמארטפונים ובטא בלטים, קורס תכנות ואפליקציות לרובוטים  ומגמת סייבר להכשרת  טכנאי מחשבים ומנהלי רשתות, כולל קורס טכנאי מחשבים ניידים ונייחים.  קורס נוסף ומעניין שיפתח הוא קורס סייבר מעשי להכשרת מנהלי רשתות מעשי, במסגרתו יינתנו  לימודי ניהול הרשתות האירגוניות, מגוון פרוטוקולים הקיימים ברשת, ניהול ותחזוקה של מערכות מידע אירגוניות ובסופו, יבצעו התלמידים את מבחני הסמכה הבינלאומיים של מיקרוסופט. כמו כן, מגמת קולנוע  עיצוב וגרפיקה ממוחשבת הפועלת במרכז תציע קורס גרפיקה ממוחשבת, הדפסה בתלת ממד ובניית אתרים, לרבות ממשק WIX.

מצורפות תמונות מהאירוע: באדיבות רשת חווית.