"הקשרים החשובים הם בין אנשים ולא בין אבנים", חזונו של סמי בולג ז"ל, שעמד בראש היסוד שוויץ מתממש באירועים משותפים רחובות-שוויץ


מרכז חוויות שוויץ רחובות החדשה ערך אירוע קהילתי (2.8) לרגל יום העצמאות של שוויץ, במסגרתו התקיימו סדנאות שוקולד, הוקרן הסרט המצויר "היידי בת ההרים" ונערכה שעת סיפור בספריה עם "מנגינת הקסם" ו"הסיפור שלא יאמן על ג'ק והאיש המוזר".

המרכז נחנך לפני פחות משנה, באמצעות קרן היסוד ישראל, קרן היסוד שוויץ ועיריית רחובות. השותפות ובניית המרכז התאפשרה אודות לתרומה נדיבה של קרן היסוד שוויץ, בניהולו והובלתו של סמי בולג ז"ל, אשר כיהן כנשיא הקרן. "חזונו של בולג נשען על האמונה כי הקשר בין צלעות המשולש אינו תלוי רק בבנייה פיסית של קירות, כי אם בראש ובראשונה נעוץ בקשר שבין אנשים ולכן פעל בולג רבות ליצירת הקשר ולטיפוחו לצד פיתוח קשרי קהילה, אותה אנו מיישמים", אמר יניב מרקוביץ' יו"ר הדירקטוריון.

עדי דויטש, מנכ"ל הרשת: "הנני מברך על האירועים שנעשו לרגל יום העצמאות השוויצרי כחלק מביטוי להערכה ולידידות הקיימת בין קהילת יהודי שוויץ לתושבי העיר רחובות, דבר המוצא את ביטויו בפיתוחם של מרכזים קהילתיים איכותיים ומפוארים לרווחת תושבי העיר. רשת 'חוויות' מברכת את שוויץ ואת תושביה היהודים לרגל יום עצמאותם".

"חזונו של סמי הניח את היסודות לחיזוק קשרי קהילה והכרת איש את רעהו, ומכאן ההחלטה לאמץ את יום העצמאות של השוויצרים כאות לסולידאריות בין הקהילות. מאחורי חגיגות יום העצמאות השוויצרי עומדת מסורת ענפה שביקש בולג להנחיל לנו, ובמרכזה עומד העיקרון כי הקשרים החשובים הם בין אנשים, ולא בין אבנים", מסבירה מירב אהרון, מנהלת המרכז.

רעות בכר, אחת האמהות אשר בנה השתתף באירוע, אמרה: "האירוע היה חווייתי מאוד ומוצלח. הילדים טעמו מהקינוחים שהכינו ונהנו מאוד. נשמח להגיע שוב לפעילויות דומות. בנוסף, המקום מרווח, נקי ומסודר, דבר שגם תרם לאווירה הטובה".


עצמאות שוויץ

שוויץ החדשה