רשת חוויות מאירה את המרכזים בתאורה כתומה להעלאת המודעות למאבק באלימות נגד נשים


רחבת הדקלים בשוויץ המדע ומדרגות הכניסה בשוויץ רחובות החדשה יוארו בתאורה כתומה, זאת לציון המאבק באלימות נגד נשים וכחלק מפעילות הרשת להעלאת המודעות לשיווין וזכויות לנשים. המיזם מתקיים לרגל החודש הבין לאומי.

אמיתי כהן, סגן ראש העיר ויו"ר הרשת, אמר כי: "העלאת המודעות לנושא הכאוב והבלתי נסבל ונתפס של אלימות כלפי נשים, היא מחויבות וחובה. זו לא זכות להיות חלק מהאבק – זו אחריות, אחריות של כולנו כחברה וקהילה, ואני רואה חשיבות עליונה להעלות בימים אלו ובכלל, את הנושא לסדר היום הציבורי. האמירה שלנו ברורה – רשת חוויות קוראת לנשים הסובלות מאלימות לפנות לגורמים המתאימים, ללא מורא – אנחנו אתכן".

גולן ביטון, מנכ"ל הרשת, אמר כי: "השנה יזמנו אמירה ציבורית בולטת וברורה לגיוס דעת הקהל במאבק באלימות כלפי נשים – התאורה שהוצבה במרכזים היא חלק מאג'נדה חברתית מוצהרת למען זכויות נשים, שעדיין נאלצות להתמודד עם עבריינות ופגיעה אישית על רקע מגדרי – דבר שלא יעלה על הדעת. המסר שלנו הוא שיש להפגין יד קשה ואפס סבלנות לאלימות, שמגיעה למספרים מזעזעים - כל שנה נרצחות עשרות נשים על רקע מגדרי – יש לשים לזה סוף".

בנוסף למיזם התאורה, השבוע (9.11) עלתה על הבמה במרכז חוויות קריית משה ההצגה "ווד", מאת קבוצת תיאטרון הולגאב, בניהולו האמנותי של הבמאי והיוצר משה מלכא, אשר מספרת על אישה העולה מאתיופיה, אשר בורחת מבעלה האלים ופוגשת באשה ילידת הארץ, שמתמודדת עם סיפור חיים דומה וכואב. ההצגה התקיימה בשיתוף עם המרכז למורשת יהדות אתיופיה ובמעמד המנכ"ל - נפתלי אברהם ובשיתוף חבר ח"מ שאול צגהון מחזיק תיק השכונות.