הפרויקט המצליח של עיריית רחובות ורשת חוויות יעלה השנה על בימת היכל התרבות העירונית, כאשר לגמר עלו 11 מועמדים ומועמדות מבתי הספר בעיר, אשר עוברים בימים אלו סדרת חזרות וסדנאות לימוד.


ב-23.3.19 ייערך בבית העם, היכל התרבות של רחובות אירוע הגמר הגדול לתחרות שירה העירונית "קול העיר לנוער 2", יוזמת מייסדי התחרות, זהר בלום, מ"מ רה"ע ומחזיק תיק החינוך ויניב מרקוביץ', סגן ראש העיר.

התחרות בהובלת העיריה, עירונוער ורשת חוויות, מוקדשת לזכרו של  סמי בולג ז"ל, שכיהן כנשיא קרן היסוד בשוויץ והלך לעולמו לפני כשנתיים. בולג היה איש רב פעלים, שתרם בנדיבות רבה שעות של חשיבה ומשאבים לבניית שני מרכזים קהילתיים בעיר רחובות, חוויות שוויץ המדע וחוויות שוויץ רחובות החדשה.

 

בלום: "הרעיון שעמד מאחורי היוזמה היה לתת במה לנוער, תוך ליווי אישי ומקצועי לפיתוח הכישרון והיכולות. הפרויקט מגלם את הערכים שהיו כל כך חשובים לסמי בולג ואותם אנחנו מבקשים להנציח - החיבור האישי והאנושי של הקהילה והנתינה לילדים ולנוער. אני מאחל בהצלחה לכל המועמדים, בתקווה שסייענו להם בדרך להגשמת חלומותיהם".  

 

מרקוביץ': "מדובר בפעילות איכותית לנוער, במסגרת החינוך הבלתי פורמאלי בשיתוף החינוך הפורמלי, זאת לאחר שביקשנו לתת לנוער את הבמה להשמיע את קולו, וקיבלנו מגוון מרגש של קולות ושאיפות אישיות. אני מאחל הצלחה לכל אחת ואחד מהמועמדים בתחרות ולא פחות חשוב, אם לא יותר - דרך מהנה של התפתחות ולמידה עצמית".

 

את הפרויקט מרכזים מירב אהרון, מנהלת מרכז רחובות החדשה וגולן ביטון, מנהל תחום הנוער ברשת. במסגרת התחרות תלמידים תושבי העיר מחטיבות הביניים והתיכונים (כיתות ט'-יב'), נקראו להשמיע את קולם, לקבל במה ופריצת דרך לביטוי כישרונם האישי. עשרות תלמידים הגיעו לאודישנים שנערכו בחודש דצמבר 2018, מתוכם עלו לגמר נבחרת של 11 מתמודדים ומתמודדות.
בימים אלו, עוברים חברי הנבחרת סידרת חזרות ואימונים, בליווי המקצועי של המנהל המוסיקאלי והמפיק, אופיר שמעוני ובבימויה של קרן ברי. בשלב הבא, כל מתמודד יתחיל לעבוד באופן אישי על השיר הנבחר. שמעוני: "בימים אלו אנו נמצאים בחזרות למופע, נפגשים כולם יחד מופיעים אחד בפני השני ונותנים משובים. בנוסף קרן (הבימאית) ואני, עובדים עם הנערים על משחקי דרמה ומשחקי קבוצות ועמידה על הבמה. חלקים מגיעים ללא כל ניסיון וזאת הזדמנות לתת להם כלים וללמד אותם את הבסיס שבשירה ובתחום הבמה. בשלב הבא, כל מתמודד יתחיל לעבוד באופן אישי על השיר הנבחר".

 

נבחרת המועמדים והשאיפות שלהם מהתחרות

 1. עמית בן אריה – בת 16, כיתה י', אוהבת לשיר, לשמוע מוסיקה ולשחק בטלפון והלהקה האהובה עליה היא הביטלס. שאיפות לעתיד: "להיות זמרת ותמיד להיות מוקפת בחברים ואנשים טובים".
 2. תאיר יואבי – בת 15, כיתה י', אוהבת להיפתח לסוגי מוסיקה חדשים ולנסות ולחדש בעצמה. החלום הוא "להצליח במה שאני אוהבת".
 3. אושר קעטבי- בת 14.5, כיתה ט', התחילה לשיר בכיתה ו' וכבר 3 שנים שהיא בפיתוח קול. שאיפות לעתיד "להיות זמרת מוכרת ושחקית דרמה".
 4. אורין איטח – בת 16.5, כיתה י'א. אוהבת תיאטרון, מוסיקה וספורט. השאיפה לעתיד: "להצליח במוסיקה עם השירים שלי".
 5. טלי סורקין – בת 16, כיתה יא', הגיעה ממשפחה מאד מוזיקלית והושפעה מכך מאד . שואפת "להצליח בתחום המוסיקה, לכתוב שירים, להפיק אותם ובנוסף לפתוח עסק משלי".
 6. יובל שרעבי – בן 18, כיתה יב'. התאהב במוסיקה בבר-מצווה שלו שהופיע מול אנשים ואוהב לנתח סיטואציות בראשם של אנשים. שאיפות לעתיד "להיות מנכ"ל של חברה גדולה ולגדל משפחה מאוחדת ויפה".
 7. ספיר שרון – בת 15, כיתה ט', מגיל צעיר רוקדת וגילתה שיש לה שמיעה מוסיקלית, ובזמן שלא היו להם פלאפונים, היתה שרה לחברות. אופת להיות "רקדנית, כוראוגרפית, זמרת ואדריכלית".
 8. נועה שמריהו – 15, כיתה י', אוהבת לשחק, לנגן על תופים ויוקולילי, לבלות עם חברים ולשיר. שאיפות לעתיד: "ללכת לכוכב הבא לארוויזיון ולהתקדם בשירה ומשחק".
 9. ליאור שרעבי – בת 14, כיתה ט', התחילה שליר בגיל 6 עם הדודים שלה, אוהבת את אייל גולן ואריק איינשטיין. שאיפות לעתיד "רוצה להיות זמרת ושחקנית".
 10. נויה רייזמן – בת 14, כיתה ט', מגיל צעיר שרה ולומדת הרבה על שירה ונגינה, אוהבת להתנסות ולעשות דברים בשביל להצליח בתחום. שאיפות לעתיד "להצליח בתחום הישרה וללמוד כמה שיותר".
 11. איילת חלגואה – בת 14, כיתה ט', בילדותה משפחתה נהגה לשיר לה שירים ומאז התאהבה. שאיפות לעתיד " להיות שחקנית וזמרת".

 

 

רצ"ב תמונות המועמדים מהחזרות ותמונות מאירוע הגמר בשנה שעברה