רשת חוויות השיקה בספריית המרכז הקהילתי שוויץ רחובות החדשה "מרכז הבעה ויצירה", בשיתוף עם היזמית החברתית והאמנית הרחובותית נועה יצחקי. המרכז משלב היכרות עם יצירות ספרותיות ועידוד קריאה באמצעות יצירה משותפת להורים וילדים, הכל מחומרים ממוחזרים


בימים אלו מושק בספריית המרכז הקהילתי שוויץ רחובות החדשה, "מרכז הבעה ויצירה", שנפתח בקומת הגלריה של הספרייה. התכניות במרכז, נבנתה על ידי רשת חוויות בשיתוף עם היזמית החברתית והאמנית הרחובותית נועה יצחקי והיא משלבות היכרות עם יצירות ספרותיות ועידוד קריאה באמצעות יצירה מחומרים ממוחזרים.

 

במסגרת פעילות המרכז, מבלים הורים וילדים בגילאי 5-8, זמן איכות בספרייה במסגרת חוג יצירה בעקבות סיפור. "אנחנו ההורים נהנים לא פחות מהילדים, קוברים את הפלאפון עמוק בתיק ומקשיבים יחד עם הילדים לסיפורים נהדרים", אומר אחד האבות המשתתפים בפעילות, "במסגרת הפעילויות הילדים משתתפים בדיונים על הסיפור ובסדנת יצירה מאתגרת ומהנה, כאשר מידי שבוע הילדים עובדים עם חומרים חדשים, בדגש על שימוש חוזר בחומרי עץ, שעם, בד, נייר ועוד ולומדים לשייף, להבריג, לצבוע, לגזור ובעיקר ליהנות מהעשייה היצירתית" .

 

סיגל לוי בן ישי, מנהלת רשת הספריות של רשת חוויות מספרת כי: "השעה הזו היא בילוי לכל המשפחה, מחזירים ספרים, בוחרים ספרים חדשים, קוראים, יוצרים ומבלים זמן איכות. חשוב לציין שהמרכז מכיל את כל הרכבי המשפחה והחברים שבוחרים התושבים, כך למשל לפעמים אבא מגיע עם ילד וחבריו, לפעמים שני ההורים מגיעים ומתפצלים, כאשר אם מקריאה למספר ילדים ובאותו זמן האב או אחד האחים מקריא לאחים הקטנים סיפור בפינת הפופים המפנקת. ברור שכשיש עוד ילדים בבית אז זה לא פשוט למצוא את הפנאי אבל אנחנו רואים כיצד בכל מפגש ההורים והילדים יוצאים מהספרייה עם חיוך גדול, עם היצירות ביד אחת וערימת ספרים באחרת ואין אושר גדול מזה בשבילנו. הסיפור גם תמיד מעורר מחשבות, תהיות, עובדות שלא הכרנו. ממה מפיקים שעם, מה ההבדלים בין מלכה לפועלת, מהו פלינדרום ועם המון חוויות. הילדים בעננים".

 

לאור הצלחת המיזם, מתוכננות להיפתח במרכז הבעה ויצירה פעילויות נוספות, כגון סיפורים ויוצרים לכיתות ד'-ה' ושנת מצווה ויצירה, הכוללת הכנת יצירות מופלאות במשך 12 חודשים.   כן, מתוכננות להיפתח סדנאות יצירה למבוגרים, הכוללות הכרות עם טכניקות עבודה וחומרים שונים מתוך עולם הספרים.

 

תכנית יצירה בעקבות סיפור בימי שלישי בשעה 17:15, זמן יצירה למבוגרים בימי שני בשעה 9:00 ובימי שלישי בשעה 20:00. להרשמה: 08-6366182/ 052-6664760.