התושבים רוצים פעילויות שמגשימות את הפוטנציאל של הילדים ומעצימות אותם* 79.2% מהמשיבים הנם בגילאי 27-49* לאור ההשתתפות הרחבה והנתונים שקיבלנו, הסקר יימשך שבוע נוסף- היכנסו ותשפיעו


בתוך שבוע מאות תושבים השתתפו בסקר הגדול של עיריית רחובות ורשת חוויות, לעיצוב דמותו של המרכז הקהילתי, ומאות תושבים ענו על הסקר, נתון יוצא דופן, שמעיד על הצימאון למעורבות קהילתית. "מדובר בהיענות רחבה מאוד ובנתונים מפתיעים, לכן, אנחנו רוצים לתת לתושבים נוספים את ההזדמנות להשפיע,  והחלטנו להאריך את הסקר בשבוע נוסף", נמסר מרשת חוויות.

79.2% מהמשיבים הנם בגילאי 27-49

מהסקר הגדול של "תושבים משפיעים" עולה כי המשיבים והמתעניינים העיקריים במרכז הם משפחות צעירות והורים לילדים. על פי הנתונים שהתקבלו עד כה  79.2% מהמשיבים הנם בגילאי 27-49, 89% מהמשיבים הנם הורים לילדים, מתוכם כ-34% הורים ל-2 ילדים

וכ-32% הורים ל-3 ילדים. עוד עולה כי ל-53% ילדים בגילאי 3-5, ל-51% ילדים בגילאי 6-10 ורק ל33% ילדים בגילאי 0-2. 23% מהמשיבים הם הורים לגילאי 11-15 ו20% הנם הורים לילדים מעל גיל 16.

התושבים רוצים פעילויות שמגשימות את הפוטנציאל של הילדים ומעצימות אותם

למרות שהרוב המכריע של המשיבים הם הורים ומשפחות עם ילדים, המשתתפים בסקר רואים את המרכז הקהילתי החדש כמקום רלוונטי לפעילות תוכן ומפגש למבוגרים, ולא רק עבור ילדיהם. עוד עולה מהסקר כי התושבים רוצים מרכז קהילתי חי ושוקק עם שימושים מעורבים, למגוון קהלים ובין היתר היו רוצים בית קפה שנעים לשבת בזמן שהילדים בפעילות, שוק איכרים וירידים שבועיים, הרצאות, מופעים וערבי תרבות לבוגרים, הקרנות סרטים, ועוד.  מניתוח ראשוני של המידע שהתקבל ניכר כי התושבים רוצים פעילויות שמגשימות את הפוטנציאל של הילדים ומעצימות אותם. 

בעיריה אומרים כי: "בנינו את אחד המרכזים הקהילתיים המפוארים בארץ, ואני רוצה לראות את הפוטנציאל שלו ממומש במלואו. המרכז מקיים שפע של פעילויות ואירועים אבל הרעיון היה לצאת לתושבים ולשאול אותם מה הם בעצם רוצים, איך הם היו רוצים לעצב את המרכז, ובכך לחבר בין המקום לבין השכונות".

בחוויות הוסיפו כי: "החיבור לתושבים הוא שנותן את הערך המוסף והופך מרכז קהילתי לשוקק חיים. אנחנו רוצים לראות את התושבים מגיעים ופעילים, ומוכנים לשם כך לבחון את הצרכים ולצקת את התכנים המתאימים, עד לניצול מקסימאלי של המבנה עצמו".

מהנתונים הראשונים שמתפרסים לראשונה, עולה כי מאות משתתפים כבר מילאו את הסקר,

"מדובר בנתון מצוין בפרק זמן קצר לסקר מורכב ובמיקוד גיאוגרפי ספציפי", אומרים בחוויות, "כאשר עיקר המשיבים הם מהשכונות רחובות החדשה, חבצלת, מרמורק, שעריים, היובל, מילצ'ן ואושיות – כולן שכונות שעושות שימוש במרכז הקהילתי שוויץ רחובות החדשה. הנתון הזה מראה כי המרכז לא משמש רק את תושבי רחובות החדשה אלא הרבה מעבר לזה ומהווה מרכז אזורי-עירוני, אני מודה למשתתפים וקורא לכולם להצטרף ולהשפיע".

קישור לסקר https://goo.gl/h1yyG3