עיריית רחובות ורשת חוויות לוקחות את שיתוף הציבור צעד אחד קדימה- יוצאות לתהליך משותף עם התושבים כדי להצמיח את המרכז הקהילתי של רחובות החדשה


איך אתם רוצים את המרכז הקהילתי שלכם?

עיריית רחובות ורשת חוויות לוקחות את שיתוף הציבור צעד אחד קדימה - יוצאות לתהליך משותף עם התושבים כדי להצמיח את המרכז הקהילתי של רחובות החדשה
בשלב ראשון, התושבים מתבקשים להשתתף בסקר אינטרנטי שנפתח השבוע 
בשלב השני, התושבים מוזמנים להירשם לכנס "שולחנות עגולים" שיתקיים בסוף חודש מאי

עיריית רחובות ורשת חוויות מובילות מהלך להשבחת המרחב הציבורי וצמיחת הפעילויות והתכנים במרכז הקהילתי "חוויות שוויץ החדשה", אשר נפתח לפני כשנתיים בשכונת רחובות החדשה. המתחם כולל את המרכז הקהילתי (עם חדרי חוגים, סטודיו למחול, אולם כנסים, מעבדות מחשבים ועוד), הספרייה ורחבה ציבורית והוא מהווה מוקד משיכה לפעילויות העשרה, פנאי ותרבות לכלל תושבי העיר.

בעירייה וברשת חוויות החליטו כי קיים פוטנציאל רחב למימוש ייעודו כמרחב ציבורי שוקק חיים וכי יש לבצע תהליך ביחד עם ציבור, במטרה למנף את המתחם, לרבות הרחבה החיצונית הצמודה אליו.

בימים אלו יוצא לדרך הפיילוט הראשון לפרויקט, זאת לאחר ביצוע סקר ומחקר מקיף, לרבות ראיונות עם התושבים ואיתור צרכים, יתרונות, חולשות, חוזקות ועוד, המאפיינים את המקום.

"אנחנו פונים לתושבים בבקשה להשפיע על דמות המרכז, בהתאם לצרכיהם ורצונותיהם. המטרה היא למצות עד תום את הפוטנציאל הציבורי של המתחם  למען התושבים- גדולים כקטנים. אנחנו רוצים לחזק את המקום כמרכז שוקק חיים, שאנשים אוהבים לשהות בו ", אומר ראש העיר, רחמים מלול, אשר מוביל את המהלך ביחד עם המשנה לראש העיר ויו"ר הרשת, יניב מרקוביץ'. 

מרקוביץ': "תושבי רחובות הינם תושבים מעורבים בחברה ופעילים בקהילה, שתמיד שמחים לתת יד ולהוביל לשיפור איכות החיים בעיר, עבור ילדיהם, שכניהם ולא פחות חשוב – עבור עצמם. כעת יש להם הזדמנות לבוא, להשתתף ולהשפיע על עיצוב דמותו של המרכז, וליצור יחד פעילויות ותכנים שכולנו אוהבים".

את התהליך האסטרטגי מבצעת חברת BUILD, בהובלת הנהלת המרכז והרשת, ובשיתוף התושבים. בימים אלו מופץ סקר אינטרנטי, המבקש לשמוע את דעת הציבור אודות המרכז הקהילתי שוויץ – רחובות החדשה, בכדי להתאים את התכנים והפעילויות במרכז באופן המיטבי והמדויק ביותר לאורח החיים של תושבי השכונות. הסקר יהיה פתוח עד ליום  ה- 6.5 וניתן למלא אותו דרך עמוד הפייסבוק ואתר רשת חוויות, עמוד הפייסבוק ואתר העירייה וכן, בעזרת המרכז. לקראת סוף חודש מאי, יתקיים אירוע שולחנות עגולים, במסגרתו יידונו ההצעות המובילות שהעלה סקר התושבים.

לינק לסקר >> https://goo.gl/h1yyG3