טקס יום הזיכרון לשואה בסימן "ניצולי השואה מעצבים זיכרון ובונים מדינה"


הטקס התקיים בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, במרכז חוויות שוויץ רחובות החדשה, בהשתתפות ניצולת השואה ציפורה גרשון, שאמרה: "אני בחרתי בחיים. אני בחרתי באופטימיות", אשר חלקה עם התושבים את סיפור חייה וגבורתה.

בטקס נכח גם צבי מל, ניצול שואה אשר כתב את ספר "סיפורי השתיקה", בו הוא מגולל את סיפור חייו כילד במלחמת העולם השנייה.

הטקס התקיים במעמד יניב מרקוביץ', המשנה לראש העיר ויו"ר רשת חוויות, ד"ר רוני באום, מחזיקת תיק חברה, קהילה ואוכלוסיות מיוחדות במועצת העיר, צביקה מדהלה, מ"מ מנכ"ל הרשת,  תושבי השכונה ובני ובנות הנוער, שגם הופיעו על הבמה.

"בסיפורה המרגש נחשפנו לתושייתה של ציפורה כילדה קטנה במלחמה, אשר גדלה לאישה מרשימה וחפצת חיים. השתאינו לנוכח הדרך הייחודית בה בחרה על-מנת לשרוד, תוך שהיא בונה לעצמה עולם אלטרנטיבי עשיר ועמוק", אמר מרקוביץ'.

"כבת למי שהצליחה לשרוד את איימי המלחמה, יום השואה הוא יום לחשבון נפש על מה חלקי בציווי לא לשכוח? והמסקנה: עלי, עלינו, עליכם, מוטל התפקיד לזכור. לזכור לא רק כדי לא לשכוח, אלא כדי לוודא שאנחנו מוסריים יותר, הומניים יותר ושאנחנו מכירים את מגבלות הכוח". אמרה ד"ר באום בטקס.

היום בערב, 12.4.18,  תגיע הגברת ציפורה גרשון למתנ"ס חוויות ההולנדית ותספר את סיפורה לתושבי השכונה. רחוב הר תבור 3, שכונת ההולנדית, בשעה 20:00