הורים ביקשו מענה לילדיהם הקטנים, בזמן שאחיהם הבוגרים נמצאים בחוגים וברשת חוויות הרימו את הכפפה וחנכו השבוע משחקייה


בחודש האחרון הוקמה המשחקייה במרכז "חוויות שוויץ החדשה", בשכונת רחובות החדשה, תוך שדרוג ושיפוץ החדר, כך שיותאם לצורכי הילדים. לצורך כך נדרשו משאבים ומאמצים רבים, ולמשימה התגייס יניב מרקוביץ', המשנה לראש העיר ויו"ר הרשת, אשר רתם לצורך הקמתה את מכבי שירותי בריאות. "לאור הבנת הצרכים ושיתופי הפעולה שנוצרו עם מכבי, בעזרתו האדיבה של ד"ר מרדכי חג'בי, מנהל מרחב רחובות, התאפשרה הקמתה של המשחקייה", מסר מרקוביץ'. "שיתוף הפעולה בין מכבי שירותי בריאות עם הקהילה, בדגש על עיריית רחובות ורשת חוויות, הביאה אותנו להבנה ששיתוף זה יועיל לקהילה לבריאותם ולטיפול נכון במגוון שירותים שמכבי מציעה להם קרוב לביתם" אמר ד"ר חג'בי.

השבוע נחנכה המשחקייה (8.4) בהשתתפות יניב מרקוביץ', ד"ר רוני באום מחזיקת תיק קהילה במועצת העיר וחברת דירקטוריון הרשת, צביקה מדהלה, מ"מ מנכ"ל הרשת, מרדכי חג'בי ומירב אהרון, מנהלת מרכז חוויות שוויץ החדשה.

"ההורים פנו ואנו נענינו לפנייתם. המוטיב שהנחה אותנו בעיצוב המשחקייה נשען על חלוקה לפינות לפי גילאים ותחומי עניין שונים. כל ילדה וילד יוכלו למצוא את הפינה המתאימה להם, ועם זאת, לשחק יחד במרחב המשותף", אמרה ד"ר רוני באום, אשר נרתמה להקמת המשחקייה.

במסגרת השדרוג שעברה המשחקייה צוירו על הקירות דמויות האהובות על הילדים, נרכשו פינות משחק ייחודיות ומגוון רחב של צעצועים, משחקי קופסא וחשיבה, בובות ואביזרים מותאמים לשלבי ההתפתחות. במשחקיה החדשה יוכלו הילדים להפיק את מירב ההנאה משהייתם במרחב, תוך בילוי זמן איכות יקר עם ההורים והאחים.

"אני גאה ונרגשת", מסרה מירב אהרון, אשר עמלה עם הצוות למימוש החלום, "הרעיון עלה בשיתוף עם הורים שביקשו מענה לילדיהם הקטנים בשעות אחה"צ, בזמן שאחיהם הבוגרים נמצאים בחוגים. כל השותפים לעשייה הרימו את הכפפה וכעת, התושבים יכולים ליהנות גם מהספרייה וגם מהמשחקייה שהוקמה במיוחד עבורם".

החדר עוצב על-ידי צוות הרכזות טליה חביב וטל אבידן, שאף ציירו על הקירות דמויות אהובות מעולם הילדים. המשחקייה מותאמת ומחולקת לפינות משחק שונות, לגיל הרך, בגילאי 6 חודשים ועד 5 שנים ותופעל 3 פעמים בשבוע, בימים א, ב, ד, בין השעות 16:30-19:30. הכניסה למשחקייה חופשית וללא עלות, הפעילות באחריות ההורים.