מירב אהרון, מנהלת מרכז חוויות שוויץ רחובות החדשה: "אני שמחה על שיתוף-הפעולה בנושא חשוב מאין כמוהו, אשר נוגע לכל אחד ואחת מאיתנו- איכות הסביבה..."


"מועדון הסרט הירוק" הוא סדרת סרטים תיעודיים מרהיבים העוסקת באתגרים של המפגש בין הטבע והאדם בסביבה המודרנית: כדור הארץ, אקלים, סביבה, עירוניות, צרכנות, חינוך ופוליטיקה. עמותת "אקולנוע" עוסקת מזה מספר שנים בהנגשת הסרטים לציבור הרחב על ידי בחירתם, עריכתם, תרגומם והפצתם בעזרת הקרנות והרצאות.

את התכנית יזמה יערה ספיר, חברת מועצת העיר, מחזיקת תיק לפיתוח בר קיימא לפני כ-3 שנים. יערה פנתה ליניב מרקוביץ', המשנה לראש העיר ויו"ר דירקטוריון רשת חוויות, והציעה לו שיתוף-פעולה בנושא זה. בשנתיים הקודמות הוקרנו הסרטים בהיכל התרבות, בשיתוף פעולה ובאירוח של החברה העירונית ובית העם. ומתוך רצון להוזיל עלויות ולשנות מעט את פורמט המפגשים, פנתה ספיר למרקוביץ' והוחלט להקרין את הסרטים במרכז חוויות שוויץ רחובות החדשה.

יערה ספיר: "לאחר שראיתי מספר סרטים ב'סינימטק' תל אביב, וראיתי שקיימת אפשרות לשכור את הסרטים ולהיעזר במרצים של העמותה, החלטתי להביאם גם להקרנה ברחובות. בעיר שלנו, עיר המדע והתרבות, יש ציבור רחב המתעניין בנושאים הללו, כולל סטודנטים ואנשי מקצוע הגרים בערים".

הסרטים מיועדים למתעניינים מגילאי תיכון ועד בכלל. הם מתורגמים לעברית. הן הסרטים והן ההרצאות מיועדות לקהל הרחב. בכל עונה נבחרים סרטים מגוונים שמאירים זוויות מבט שונות של התחום - כמו אזילה של משאבי הטבע, קונפליקטים בין פיתוח לשימור הטבע, בריאות, צרכנות, חינוך, אקטיביזם חברתי, ועוד. הסרטים כוללים צילומים איכותיים ונדירים, מוזיקה טובה, קריינות והנחייה של מובילים בתחום הקולנוע.

יערה ספיר: "השנה החלטנו לשלב את הסרטים עם תכנית 'יזמות ירוקה בקהילה' שמתקיימת במרכז חוויות שוויץ רחובות החדשה, ולהקרין אותם באווירה יותר ביתית של רשת 'חוויות'. כמו כן, החלטנו לחבר לסדרה מנחה קבוע ולא מרצה מתחלף - תומר יפה - שמנחה את תכנית היזמות הירוקה. שינוי נוסף הוא שהשיחה או ההרצאה תתקיים לאחר הסרט ולא לפניו, משום שהסרטים בדרך כלל משאירים רושם עז בעיני הצופים וגם מעוררים שאלות ותגובות, ונראה לנו נכון יותר באווירה של המקום לאפשר את השיח ואת ההשלמה של המידע והמענה לשאלות לאחר הצפייה בסרט. את הסדרה מנחה כאמור, תומר יפה, מומחה בענייני סביבה והנחיית קבוצות, מוביל תכניות יזמות קהילתית והשתלמויות בכל הארץ וכמובן תושב העיר".
"השנה המחיר הוזל משמעותית, ויעמוד על 20 ש"ח לכרטיס. סדרת הסרטים נתמכת בתקציב התיק לפיתוח בר קיימא".

מירב אהרון, מנהלת מרכז חוויות שוויץ רחובות החדשה: "אני שמחה על שיתוף-הפעולה בנושא חשוב מאין כמוהו, אשר נוגע לכל אחד ואחת מאיתנו- איכות הסביבה. אני מאמינה שבאמצעות פלטפורמה ייחודית זו- הקרנת סרטי האיכות לצד הדיון שיתקיים לאחריהם- נצליח יחד להנגיש את הנושא לקהל הרחב ולעורר מודעות רחבת היקף. אני מזמינה את כולם לבוא ולקחת חלק בעשייה החשובה הזו!".

המפגש הראשון יתקיים ביום ג', 16.1.18, בשעה 20:00, במרכז חוויות שוויץ רחובות החדשה, ברחוב קרוננברג 1. במפגש יוקרן הסרט "האמזונס הכחול".

מוזמנים להגיע למפגש ולסדרה כולה! מדובר בסדרה של חמישה סרטים

לרכישת כרטיסים: 08-6366171/2