"כפר גבירול קהילה בשינוי"- קבוצת פעילים חברתיים חדשה פועלת במרכז קהילתי חוויות גבירול, במטרה לשפר את איכות החיים בשכונה


בחודש האחרון פועלת במרכז הקהילתי חוויות כפר גבירול, קבוצת פעילים מקרב התושבים- "כפר גבירול קהילה בשינוי", בשיתוף רשת חוויות ועיריית רחובות במטרה לשפר את חזות ואיכות החיים בשכונה.

לאחרונה נפגשו חברי הקבוצה, המורכבת מתושבים ותיקים וצעירים, עם יניב מרקוביץ', סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר ופרויקטים קהילתיים, רמי מדהלה מנהל אגף השכונות, יוסי כפיר מנהל מחלקת גנים ועיצוב הסביבה, ערן יחיא, מ"מ מנהל אגף חזות העיר והגורמים המקצועיים המקדמים ומלווים את הקבוצה בפעילותה- מנהל מרכז קהילתי כפר גבירול, איתמר הרשקו והעובדת הסוציאלית הקהילתית, נטע לנדאו. חברי הקהילה שנכחו בפגישה היו: מילנה סולומון, מאיה שלתיאל, יפעת קוטץ ומיכל צבי.

במהלך הפגישה דנו השותפים לעשייה בדרכים לשיפור חזות השכונה, לרבות הצבת ופינוי האשפה, הגברת פעולות הניקיון, טיפול בשטחים ציבוריים ועוד. יניב מרקוביץ', סגן ראש העיר ומחזית תיק חזות העיר: "אני מאמין גדול ביוזמות שמגיעות מ'השטח'- מהתושבים. התושבים הם המנוע שמחולל לא אחת את השינוי בשיפור איכות החיים בעיר. הפעילות ההתנדבותית של הקבוצה ראויה לכל שבח, ושמחתי לשמוע את כל הקשיים שהם העלו, בין היתר מאחר ועל מנת להתמודד עם אתגרים, צריך תחילה לאפיין ולתעדף אותם. אין לי ספק שביחד נצליח לתת מענה אפקטיבי לצרכי השכונה. בשלב זה סוכם כי לחלק מהנושאים יינתן מענה מידי ובמקביל יקבע סיור צוות בשטח, על מנת לבחון מענים נוספים".

את קבוצת הפעילים מלווה צוות המרכז הקהילתי ועו"ס השכונה והיא מורכבת, כאמור, מתושבים ותיקים וחדשים. אחת לחודש נפגשים חברי הקבוצה ודנים בנושאים רבים ומגוונים, שמטרתם בראש ובראשונה לתרום ולשפר את חיי הקהילה בשכונת גבירול. כך למשל, בימים אלו מתארגנת הקבוצה להירתם ל"יום המעשים הטובים 2019", והחליטה כי במהלכו היא תיקח חלק במבצע ניקיון, שיתרכז ברחובות הראשיים של השכונה- רחוב דוד אלעזר ורחוב בן גוריון.

"במהלך החודש הקרוב יבצעו צוות המתנ"ס וחברי הקבוצה סיורים ברחבי השכונה על מנת לתכנן את הפעילות", אומר איתמר הרשקו מנהל חוויות גבירול, "במקביל קיימנו את הפגישה עם סגן ראש העיר ומנהלים בכירים בעיריה, במטרה לקדם יחד את המטרות. כיף גדול לראות שהשינוי הקהילתי מגיע מתוך הקהילה, מחמם את הלב לראות את ההשקעה והמחייבות של התושבים לתהליך שבו אנו בונים קהילה מעורבת וחזקה. נמשיך לתמוך בכל יוזמה קהילתית ולהיות מעורבים פעילים ומשמעותיים בחיי הקהילה בשכונה".

ישיבת פעילים