מתנדבי של"מ ילמדו את ילדי העיר אנגלית מדוברת, בעלות סמלית של 50 שקל לכ-12 מפגשים. דרורה קארפיק, רכזת תוכנית של"מ ברשת חוויות: "המתנדבים מביאים לידי ביטוי את מיטב הכישורים של אזרחי החברה הישראלית, הרואים בהתנדבות ערך חינוכי וחברתי"


תוכנית אנגלית מדוברת לילדים ונוער יצאה לדרך כפיילוט ראשוני במרכז קהילתי חוויות אושיות, שיתוף פעולה של משרד החינוך, עיריית רחובות, רשת חוויות והחברה למתנ"סים, בהובלת מערך המתנדבים של תנועת של"מ הפועלת ברשת חוויות.

"המתנדבים מביאים לידי ביטוי את מיטב הכישורים של אזרחי החברה הישראלית, הרואים בהתנדבות ערך חינוכי וחברתי", אומרת דרורה קרפיק, רכזת תוכנית של"מ ברשת חוויות, "לאור זאת, אותרו מתנדבים בעלי זיקה וכישורים להוראת השפה האנגלית המדוברת ומתנדבים אלו מקבלים הכשרה וליווי של המטה המקצועי בתחום הלמידה".

רחל ווקסברג, מתנדבת מקרן של"מ רחובות, מסבירה כי: "מטרת התוכנית הינה לעשות שימוש בשפה האנגלית לשם חיזוק הביטחון העצמי של הלומדים, הדגשת החשיבות של דיבור בשפה האנגלית בעולם הגלובלי, חיבור בין דורות באמצעות פעילות משותפת של מתנדבים בוגרים וילדים בקהילה, עידוד הילדים לשימוש באנגלית מדוברת, בדרך חווייתית באמצעות חיבור לעולמם של הילדים- משחק, שירים סרטים ועוד. המתנדבים מהווים מודל חינוכי-ערכי עבור ילדים ובני נוער".

אמיתי כהן, יו"ר דירקטוריון רשת חוויות מסר כי שיתופי הפעולה עם מתנדבי של"מ הם "רווח נקי" לכולם: "הן המפגש עם המבוגרים כמודל חינוכי והן היכולת לקבל העשרה ולמידה במחיר שווה לכל נפש, יוצרים תכנית שהיא רווח נקי לכל הצדדים ואני מבקש להודות מקרב לב למתנדבים, שעושים עבודת קודש עם ילדי העיר ותורמים מהידע, הזמן והיכולות שלהם לטובת דור העתיד".

התכנית כוללת 12-15 מפגשים בני 45 דקות כל מפגש ובעלות סמלית של 50 ₪ לכל המפגשים. התוכנית מתאימה לילדים בגילאי 9-12 ותתקיים במרכז קהילתי חוויות אושיות.

התוכנית פועלת כיום כפיילוט במתכונת של יום בשבוע, בהשתתפות 10  ילדים, תלמידי בית הספר יבניאלי, בשיתוף פעולה עם מנהלת ביה"ס רוית חדד וכאמור, נפתחת כעת עבור כלל ילדי העיר המעוניינים להירשם.