רשת חוויות הובילה השבוע מיזם מרגש, במסגרתו הפך המרכז הקהילתי חוויות אושיות למשך יומיים למתחם להתנסות עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים


למשך יומיים (12-13.2) הפך מרכז קהילתי חוויות אושיות למקום שהוקדש כולו להיכרות, למידה והתנסות מעשית של התושבים עם מוגבלויות פיזיות, שעמן מתמודדים בחיי היום יום אנשים עם צרכים מיוחדים. מיזם "נגישות בקהילה" התקיים כחלק מאירועי פברואר יוצא מן הכלל, בהובלת רשת חוויות, יחד עם עיריית רחובות - האגף לשירותים חברתיים ותושבים פעילי "קהילה נגישה" רחובות -  תוכנית הפועלת במטרה לשלב אנשים עם צרכים מיוחדים ומוגבלויות בתוך חיי היום יום של הקהילה.

במהלך הפעילות המשתתפים לקחו חלק  במגוון רחב של  התנסויות עם מוגבלויות שונות, בהן שימוש בכיסא גלגלים תוך כדי משחק כדורסל, הליכה עם מקל נחייה וכיסוי עיניים, כתיבה   עם משקפיים המעוותים את הראיה, שימוש באביזרי שמע וראייה מיוחדים, ועוד. בפעילות השתתפו אמיתי כהן, סגן ראש עיריית רחובות ויו"ר רשת חוויות, גולן ביטון מנכ"ל רשת חוויות, מנהלים, רכזים, מזכירות ואבות הבית של רשת חוויות. הציוד לצורך הפעילות הושאל על ידי "נתיב החסד" רחובות.

אמית כהן, סגן ראש העיר ויו"ר הרשת, אמר כי: "לפני פחות משנה חנכנו את מרכז אושיות המחודש יחד עם ראש העיר, רחמים מלול. כ-1.5 מיליון שקל הושקעו בחידושו והוא עבר מהפך והותאם לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. ההשקעה הפיזית בהנגשה לצד הפעילויות שקיימנו במרכז, הן חלק מבניית קהילה חזקה, ששותפה לתהליכים ורואה את כל התושבים כשווים וכמובילים חברתיים. כל אחד ואחת תורם משהו מעצמו והיומיים האחרונים, בהם השתתפו גם עובדי רשת חוויות, הוכיחו לנו שוב שהתרומה והנתינה הגדולה ביותר היא זו של האוכלוסיות המיוחדות, שמאירות את העיר והופכות אותנו לחברה טובה יותר. נמשיך להוביל את שילובם ואני מודה לראש העיר, שנושא זה קרוב לליבו, על שותפות והשקעה רבה בצרכים של כלל קהילות העיר".

גולן ביטון, מנכ"ל הרשת, אמר כי: "רשת חוויות היא מודל ברמה הארצית בהובלת שילובם של האוכלוסיות המיוחדות בקהילה ומתן מענה לצרכים המגוונים של אנשים עם מוגבלויות שונות. לא בכדי בחרנו לקיים החודש כמות אירועים בהיקף נרחב ובתחומים מגוונים, מדובר בתקדים שמטרתו לחבר ולהעלות את המודעות של כלל תושבי העיר, כל אחד ואחת יכולים לבחור את האירוע המתאים להם ולהצטרף, ללמוד, להכיר ואחרי כן להעביר הלאה את הידע. יש לנו זכות גדולה וחובה כחברה לקדם שוויון וקבלת האחר, רק כך נהפוך לאנשים טובים יותר ולחברה טובה יותר. תודתי לכל מנהלי הרשת והעובדים שלקחו חלק באירועים והגיעו להתנסות בחוויה וכמובן לשותפים רבים לעשייה".

את הפעילות הובילה מירב אהרון אחראית תחום אוכלוסיות מיוחדות ומנהלת מרכז שוויץ רחובות החדשה יחד עם דיקלה אסא, רכזת אוכלוסיות מיוחדות בחוויות שוויץ המדע, בשיתוף עם פעילי קהילה נגישה; רעות גילוץ, רכזת הדרכה קהילה נגישה וסאלי טוביאק פרנק, רכזת קהילה נגישה עירונית של האגף לשירותים חברתיים בעירייה; רכזי עמיתים בחוויות שוויץ המדע ובאושיות ורכזת מעגלי תעסוקה שוויץ רחובות החדשה.