אירועי חודש פברואר יוצא מן הכלל נפתחו ברשת חוויות עם מופע מרגש של להקת רוח חדשה, שבה חברים וחברות בוגרים עם ובלי צרכים מיוחדים, אשר אירחו על הבמה את ילדי מקהלת אושיות


12.2.23

נפתחו אירועי חודש "פברואר יוצא מן הכלל" במרכזים הקהילתיים של רשת חוויות, שמטרתם להעלות את המודעות והחשיבות לשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים ומוגבלויות בתוך החברה וקהילת העיר. במהלך החודש יתקיימו עשרות פעילויות, בשיתוף עיריית רחובות, פורום אוכלוסיות מיוחדות ופורום קהילה נגישה, והוא נפתח השבוע באירוע שיא של להקת רוח חדשה ובסדרת הצגות מותאמות לילדים עם צרכים מיוחדים.

ביום רביעי האחרון (8.2) התקיים מופע מרכזי של להקת חוויות רוח חדשה, בהנחייתו של גיא אריאלי שהתנדב להוביל את בימת המופע, שכוכביה הראשיים היו חברי וחברות להקת חוויות רוח חדשה, שאירחו את מקהלת הילדים של חוויות אושיות והציגו יחד ביצועים מרגשים, כולל שירים מקוריים של הלהקה. עוד במהלך האירוע נפתח מתחם דוכני מכירה ליצירות מעשה ידיהם של תושבים עם צרכים מיוחדים. את המופע הובילו אירית נאור מנהלת מרכז קהילתי חוויות אושיות ואתי נודלמן, רכזת התרבות במרכז יחד עם אסף המר המנהל המוזיקלי של הלהקה ואיציק שטרית המנהל התפעולי. עוד בשבוע החולף, התקיימה בחוויות קריית משה פעילות ראשונה בסדרת הצגות המותאמת לילדים עם צרכים מיוחדים אותה מובילה חברת המועצה אורית שרגאי, במסגרת "סיפור בתנועה" לגילאי 3-5, בהשתתפות ההורים והילדים.

רחמים מלול ראש העיר: "המופע ואירועי החודש הקרוב הם סמל לשילוב ויוזמות שאנו מקדמים לטובת התושבים המיוחדים שלנו בעיר. רחובות תמשיך להוביל שיח סבלני וסובלני ולקיים פעילויות, אירועים וסדנאות לטובת אנשים וילדים עם צרכים מיוחדים".

אמיתי כהן, סגן ראש העיר ויו"ר הרשת, שצפה במופע של רוח חדשה, אמר כי: "התרגשתי מרמת הביצוע והאיכות שהביאו חברי וחברות הלהקה אל חזית הבמה, זה היה מופע מעורר השראה, שאפשר לנו להנות מהתוצרים הסופיים של הלהקות אבל הכי חשובה היא הדרך וזו דרך ארוכה שמלווים הרבה מאוד גורמי מקצוע, ההורים כמובן ומתנדבים. רשת חוויות זוכה להוביל יחד איתם, עם העירייה והפורום את תחום האוכלוסיות המיוחדות בעיר ולמרות שאנחנו כולנו כאן כדי לתת – אני תמיד יוצא בהרגשה שאנחנו מקבלים הרבה יותר ממה שאנחנו נותנים". 

חברת המועצה אורית שרגאי, שצפתה במופע, אמרה כי: "התרגשתי לצפות במופע המיוחד שמוביל את הערכים שאנו מאמינים ומקדמים: שוויון, שיתוף, סובלנות ושילוב. אני מזמינה את כל התושבות והתושבים בעיר להשתתף באירועי חודש פברואר שהפך לחודש הנגישות וההשתלבות".

גולן ביטון, מנכ"ל הרשת, מסר כי: " התרגשתי מאוד לראות את התוצאות של השבוע הראשון לפעילויות, בהם פתחנו סדרת הצגות לילדים עם צרכים מיוחדים והעלנו את המופע המרגש. חשוב לי להזמין את התושבים להירשם לאירועים הבאים ולהיות שותפים להובלת התהליך, שבו אנשים עם צרכים מיוחדים הם מובילים חברתיים שלנו וחלק בלתי נפרד מקהילת העיר.  שיתופי הפעולה הרחבים בתחום מוכיחים לנו שחברה מגובשת ומאוחדת, שמקבלת את כלל חבריה וחברותיה כשווים, היא תוצאה של עבודה קשה ואמונה גדולה בכוחם של אנשים".

בהמשך החודש יעלה השחקן אמיתי קידר הצגת יחיד, יתקיימו מספר הרצאות אורח, בהן הרצאותיהם של טל פרידמן וגליה סגל. עוד יתקיים פאנל שולחנות עגולים, בהשתתפות הורים לילדים עם צרכים מיוחדים ואנשי מקצוע וכן, שבוע קהילה נגישה, שמוקדש כולו להתנסות והיכרות עם האוכלוסיות המיוחדות.

הרשמה ופרטים באתר ובפייסבוק רשת חוויות