פברואר - יוצא מן הכלל: הצגות מותאמות לילדים עם צרכים מיוחדים, מופע של להקת רוח חדשה, שולחנות עגולים, שבוע קהילה נגישה, הרצאות ועוד המון פעילויות קהילתיות להכרות, התנסות ויצירת חוויות משותפות


במהלך חודש פברואר יתקיימו במרכזים הקהילתיים של רשת חוויות עשרות פעילויות במטרה להעלות את המודעות לאנשים עם צרכים מיוחדים ומוגבלויות, בשיתוף עם עיריית רחובות ופורום אוכלוסיות מיוחדות.

בין היתר, תפתח סדרת של שבע הצגות תיאטרון ייחודיות ומותאמות לילדים עם צרכים מיוחדים אשר תמשך במהלך כל השנה, תתקיים מופע של להקת רוח חדשה, המורכבת מאנשים עם ובלי צרכים מיוחדים, אשר תארח את מקהלת הילדים של חוויות אושיות, השחקן אמיתי קידר יעלה הצגת יחיד מרגשת החושפת את היומנים שהשאירה אמו אשר התמודדה עם תעתועי נפש ויתקיימו הרצאות אורח, "מה למדתי מהבת שלי" מאת טל פרידמן ו"חיה את זה" מאת גליה סגל שתספר על ההתמודדות עם המאניה דפרסיה. עוד יתקיים פאנל שולחנות עגולים בנושא "שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בפעילות פנאי וקהילה" בהשתתפות הורים לילדים עם צרכים מיוחדים ואנשי מקצוע.

בנוסף במהלך החודש יתקיים יומיים של נגישות בקהילה, במסגרתו יהפוך מרכז קהילתי אושיות למקום שמוקדש כולו להתנסות והיכרות עם ההתמודדות היומיות של אנשים עם מוגבלויות ויואר זרקור על האנשים המשתתפים בפעילות רשת חוויות, אשר ייחשפו במהלך החודש בראיונות אישיים בעמוד הפייסבוק של הרשת.

רחמים מלול, ראש העיר: "רחובות היא עיר שמתאפיינת בהשקעה באוכלוסיות מיוחדות ואנחנו שמחים לקיים בה מגוון פעילויות, אירועים וסדנאות לאנשים עם צרכים מיוחדים. החודש הזה הוא סמל נוסף לשילוב ויוזמות למען התושבים המיוחדים שלנו בעיר ואני מברך את כל העוסקים במלאכה".

אמיתי כהן, יו"ר רשת חוויות מציין כי: "הרשת מובילה את הפעילות לשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בכל מהלך השנה ומקיימת מסגרות, מועדונים, קייטנות וקבוצות מותאמות לצרכים מגוונים בתוך המרכזים הקהילתיים. פעם בשנה אנחנו מקדישים את חודש פברואר ליצור חיבורים נוספים ולהעמיק את ההיכרות של קהילות העיר עם אנשים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים, במטרה לשלב ולהשתלב יחד בחיי היום יום. אני מודה לראש העיר רחמים מלול, שעוסק רבות בקידום האוכלוסיות המיוחדות, לחברת המועצה אורית שרגאי מחזיקת התיק ששותפה לפעילויות הרבות ולצוותי חוויות, מנכ"ל הרשת גולן ביטון, רכזת תחום אוכלוסיות מיוחדות ומנהלת שוויץ רחובות החדשה מירב אהרון, מנהלת שוויץ המדע אוסנת לוי ורכזת אוכלוסיות מיוחדות בשוויץ המדע דיקלה אסא ומנהלת אושיות אירית נאור שפועלים יום יום במרכזים לקידום פעילויות לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים".

אורית שרגאי, חברת מועצת העיר מחזיקת תיק אוכלוסיות מיוחדות: "כולנו תושווים ברחובות זה לא סלוגן, אלא מציאות חיים שאנחנו מקדמים בעיר. בשנים האחרונות אנחנו פועלים לשילוב תושבים עם צרכים מיוחדים בכל הפעילויות והאירועים העירוניים. אני מזמינה את ההורים והילדים ליהנות מכל האירועים והמופעים בחודש הקרוב".

לכל המידע והרשמה לאירועים <<לחצו כאן>>