לראשונה הובילו בני ובנות הנוער של מרכז קהילתי חוויות קריית משה טקס ומעגלי שיח להנצחת סיפור עלייתם ארצה של ותיקי העדה האתיופית, במסע המפרך דרך סודן. יחד הם ספדו לנספחים שלא זכו להשלים את המסע


המרכז הקהילתי חוויות קריית משה הוביל טקס ייחודי לנוער בנושא "עליית יהודי אתיופיה - עדויות מהמסע שלא הושלם לירוסלם", כחלק מהאירועים לציון יום הזיכרון ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל ולא זכו להגשים את החלום ולהגיע לירושלים הבירה.

הטקס התקיים במעמד סגן ראש העיר ויו"ר הרשת, אמיתי כהן ומנכ"ל הרשת, גולן ביטון בהפקת והשתתפות ארגוני ופעילי הנוער בשכונה. "זאת השנה הראשונה בה מתקיימת פעילות ייעודית לבני הנוער, שכללה קיום שיח משותף, הדלקת נרות זיכרון והקרנת סרטון עדות בנושא ''יום הזיכרון ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל", אומר סגן ראש העיר ויו"ר חוויות אמיתי כהן, "יש לפעילות חשיבות ערכית וחינוכית והיא מייצרת חיבור בין הדורות, הכרות עם ההיסטוריה והסיפורים האישיים וזיכרון קולקטיבי משמעותי להווה ולעתיד הקהילה והאדם". כהן הודה למנהל המרכז יונתן בחור, לרכז הנוער שי טרונך ולכל השותפים הרבים, ביניהם ארגוני חץ קדימה, פינת הנוער, נחשונים ובני עקיבא.

הפעילות התקיימה בשלושה מעגלי שיח לפי שכבות גיל, זאת לאחר שמכל מסגרת נוער הפועלת בשכונה נבחרו נציגים, אשר נפגשו עם דור המבוגרים, יוצאי אתיופיה תושבי שכונת קריית משה, והקשיבו לסיפורם האישי על העלייה לישראל, הנחישות, הגבורה, האובדן והמחיר הכבד ששילמו. אחת מהעדויות צולמה על ידי השכבה הבוגרת והוקרנה במסגרת הפעילות.

מנכ"ל חוויות גולן ביטון, אמר כי: "כילד שגדל בשכונה, צמח במרכז וכמי שניהל אותו בעבר, אני מרגיש שהגשמנו את מהות השליחות שלנו במשך השנים - ברגע כזה אנחנו מלאים בגאווה בדור הצעיר של הנוער, שמעורב, מחובר ופועל להנצחת המורשת וסיפורי העלייה ארצה. יום הזיכרון לנספים, הוא חלק בלתי נפרד מהזכות לחיים בארץ ישראל – זכות אותה הורישו בדם ודמעות העולים הוותיקים, אלו שזכו להגשים את חלום אבותיהם ואלו שבצער וכאב רב לא השלימו את המסע".

עוד השתתפה בטקס לילך ייך, בוגרת תנועות הנוער, שביצעה את השיר ''הלב שלי'' של ישי ריבו, לאחר שאמרה כי הוא מסמן עבורה מצד אחד את הרצון להגיע לארץ המובטחת ומצד שני את המחיר הכבד במעבר במדבריות סודן.