באירוע חגיגי רב משתתפים קיבלו מתנדבי של"מ (שירות לאומי למבוגר) חוויות ברחובות את פני השנה החדשה.


האירוע החל בקבלת פנים בניצוחם של להקת הבית "לוס פנסיונרוס"  שקיבלה את פני הנאספים אשר גדשו את בית המשלחות במכון איילון בנגינה ושירה שסחפה את המשתתפים.

דרורה קרפיק, רכזת המתנדבים, בירכה את המתנדבים והודתה להם על פעילותם המבורכת בפרויקטים הרבים והמגוונים למען הקהילה והביעה תקווה לפעילות פורה וליוזמות ברוכות נוספות גם בתשפ"ב.

מנכ"לית תנועת של"מ, ארנית דקל, הצטרפה לברכות, והודתה לדרורה על פעילותה הענפה ועל הקמת "הצוות המסייע" במרכז הרחובותי.

יהודה גור, חבר הנהלה ואחראי ארצי על גיוס והשמת מתנדבים, הוסיף בקריצת עין שכדאי להתנדב כיוון שלפני המתנדב נפתחות אינסוף הזדמנויות, וכמו כן אין לו מתחרים רבים.

אסנת לוי מנהלת מרכז חוויות שווייץ המדע ציינה בהתרגשות את מספרם הרב של מתנדבים במרכז ,העוסקים בפעילויות מעשירות.

בהמשך הציג רפ"ק ד"ר שלומי שטרית, (מנהל בית מורשת משטרת ישראל) מסמך מסקרן שהתגלה בארכיון יחידת ההיסטוריה של המשטרה, הנושא את התאריך 22.8.1948 המסמך שעניינו פקודת מאסר נגד  מנחם בגין לווה בהרצאה מרתקת על היחסים הטעונים בין המחתרות והגופים השונים ביישוב לפני ואחרי קום המדינה, ועל התפקיד שהיה למשטרה במעקב אחר תנועות פוליטיות בשנותיה הראשונות של מדינת ישראל.

 

את האירוע ליוותה בהופעת בכורה חבורת הזמר של מועדון המתנדבים "פניני שיר" ששרה א-קפלה, בניצוחה של דליה קמפלר.

בחלקו האחרון של האירוע החגיגי יצאו  המתנדבים לסיור במפעל מחתרתי לייצור תחמושת לנשק של לוחמי ההגנה במכון איילון. המכון החל לפעול בתקופת המנדט הבריטי. עד הכרזת המדינה יוצרו מעל 4 מיליון כדורי תחמושת. תחמושת זו הייתה חיונית ביותר ללוחמים בשלב הראשון של מלחמת העצמאות.

כמו כן נערכו  סיורים בארכיון מכון איילון ע"י חברנו עמי שידלוביצקי, אשר הקים את הארכיון ומנוהל על ידו. 

בסיום האירוע חולק שי למתנדבים, סיכת חבר של"מ, עטים ותעודת הערכה והוקרה מטעם תנועת של"מ.

האירוע הסתיים בתחושת שליחות וסיפוק רב. החברים הדגישו את הצורך שמומש ב"מילוי מצברים" ובתקוה שנחזור במהרה לשגרה המבורכת...

מעוניינים לקחת חלק? דרורה, רכזת מתנדבי של"מ חוויות  052-6567760  drora_k@walla.com