כך אמר ראש העיר, רחמים מלול, בטקס חנוכת המרכז הקהילתי החדש "חוויות תנופה" במזרח העיר, אשר הוקם על ידי עיריית רחובות אמיתי כהן, יו"ר רשת חוויות: "לפני שש שנים הצבנו קרוואן בשכונה והיום הגשמנו את החלום לחנוך משכן קבע מפואר, שישרת את כל תושבי האזור"


אחרי שנים שבהם פעל מרכז קהילתי תנופה במבנה ישן, נחנך השבוע משכנו החדש והמרווח ברחוב אברמסון. המרכז החדש נבנה על ידי עיריית רחובות, באמצעות חברת ה.ל.ר (החברה לפיתוח רחובות) ובשיתוף מפעל הפיס.

ראש העיר, רחמים מלול, אמר בטקס חנוכת המרכז החדש, שהתקיים אמש: "אני סמוך ובטוח שתושבי השכונה ימצאו פה מקום לפעילות העניפה והברוכה של המרכז. אני שמח שהצלחנו ליישם גם כאן את המדיניות שלי להקים מרכז קהילתי בכל שכונה ושכונה בעיר, על מנת להעניק את השירות הטוב ביותר לתושבים. המרכז הזה יהווה מוקד משיכה לשכונה הזו- מטף ועד זקן כפי שרשת חוויות יודעת לתת שירות למגוון אוכלוסיות".

המבנה משתרע על שטח של 300 מ"ר וכולל סטודיו מרווח ומפואר, שלושה חדרי פעילויות וחדר מוסיקה מאובזר, בו פועלות מקהלות בנים, מקהלת בנות ומקהלת נשים.  בשטח המרכז פותחה חצר מוצללת, המיועד לפעילות ולסדנאות שיתקיימו במרחב הפתוח. בהצטיידות המבנה סייע מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זוהר בלום.

"לפני 6 שנים ביקשתי מסגן שר החינוך דאז, אבי וורצמן, שיביא לנו קרוואן של גן מיותר, שנוכל לפתוח מרכז קהילתי בשכונה. ואכן, קיימנו גזירת סרט והגיעו שרים, חברי כנסת ובניהם אורי אורבך ז"ל, וכשהוא נכנס לקרוואן, הוא שאל 'מה, הבאת את כולם בשביל זה?', והשבתי לו שיום אחד נעמוד פה במבנה מפואר של מרכז קהילתי. והיום זכינו להגשים את החלום יחד עם מנהלי המרכז שפועלים ללא לאות להצלחתו מירי בלוי וליאור ניצן", כך אמר אמיתי כהן, יו"ר הרשת, שהודה לראש העיר על הקמת המבנה.

בהמשך פנה כהן למנהלי ועובדי הרשת,  ובירך אותם לרגל ראש השנה: "לכל אחד ואחת מכם יש אחריות אישית, כל אחד צריך לקבוע לעצמו יעדים, משימות ולא לפחד לחלום ולהגשים. יש המון אתגרים בדרך אבל אסור לוותר אלא להיבנות ממשברים ולהפוך אותם להזדמנויות. אנו ברשת חוויות מתגברים יחד על האתגרים, ומאמינים שביחד נצעיד את הרשת להצלחות חדשות, בהובלת המנכ"ל אלרואי אסרף, הסמנכ"ל, גולן ביטון וכל צוות המנהלים והעובדים המסור של הרשת. אני מאמין בזה בזכות צוות הרשת, שהוא צוות עם הרבה נשמה. זו ההזדמנות להודות לראש העיר ולחברי הדירקטוריון על שיתופי הפעולה והתמיכה לאורך כל הדרך".

מוטי אבו, מנהל מחוז מרכז בחברה למתנ"סים, אמר באירוע כי: "עוצמה של כל חברה נבחנת באיתות משבר, כשארגון מצליח להתמודד ויש בו את הכוחות והעוצמות להתמודד ולצאת מחוזק - זה מעיד הרבה על הארגון ואנשים שנמצאים בארגון. אני יודע שיש לכם פה ארגון חזק שהתמודד עם כל האתגרים השנים האחרונות, במציאות מורכבת ובמיוחד בתקופת המשבר העולמי. אני רוצה להגיד פה במקום הזה שאתם ראויים לכל הערכה, אני יודע שהחיבור, הקשר ושיתוף הפעולה שלכם זה המפתח, זה מה שמעצים את היכולת שלכם לתת מענה לציבור. אני מאחל שתהיה שנה טובה יותר ומלאה בהישגים. כשאמיתי כהן חולם על משהו – הוא עושה הכל כדי לקדם אותו ולממש אותו. אני מודה לראש העיר, לאמיתי, למנכ"ל הרשת אלרואי אסרף, להנלה ולעובדים".

מנכ"ל הרשת, אלרואי אסרף, בירך על חנוכת המבנה, ואמר לרגל החג כי: "אחדות וחיבור הם המפתח להצלחתנו. התורה אומרת שאדם הוא טהור כשיש שלמות אמיתית. אם אין אחדות ושלמות אז האדם הוא טמא, וכארגון הכוח שלנו הוא באחדות שלנו, בשלמות, כשאנחנו מאוחדים אז השמיים הם הגבול. אני מודה לכם ולכלל העובדים ברשת, מי שנמצא ומי שבשל הצמצום בעידן הקורונה לא נמצא, על תקופה שבה גיליתם אחדות אל מול האתגרים הרבים שעמדו מולנו, והמשכתם לתת שירות מכל הלב, כל אחת ואחד מכם, בסבלנות רבה והכי חשוב – ביחד".

מרכז קהילתי תנופה נותן מענה לתושבי מזרח העיר, בניהול רשת חוויות רחובות והוא מציע חוגי התעמלות קרקע ומכשירים, חוגי מחול וחוגי קפוארה לילדים ונוער. בשעות הבוקר מוקצה הסטודיו לטובת חוגי ספורט ומחול לנשים. בחדרי המרכז החדש מתקיימים חוגי אומנות וציור, לגו חשיבה וטכנולוגיה. בהמשך ועם המעבר למשכן הקבע, יפתחו במרכז תוכנית לגימלאים, חוגי ספורט ותרבות, תוכנית לנשים ועוד.

קרדיט צילום: מני דקל