המופע ישודר ביום שלישי, ערב טו' באב, בעמוד הפייסבוק של עיריית רחובות ורשת חוויות * המופע יצולם בספרייה העירונית רחובות* הזמר דניאל סולומון והמשורר רוני סומק, יארחו טאלנטים עכשוויים ט"ו באב, יום האהבה, יום שלישי, 4.8, 20:30 בעמודי הפייסבוק של עיריית רחוב


ערב ט"ו באב עם מופע בלעדי לתושבי רחובות, בשיתוף משרד התרבות: "אהבה על אש גבוהה" על האהבה במוסיקה ובשירה, מופע של המשורר רוני סומק, הזמר דניאל סלומון, ליאת אליהו וגל שלו מארחים לראשונה את רביעיית המיתרים העכשווית: גליה חי (ויולה ושירה), הילה אפשטיין (צ'לו), הדס פבריקנט (כינור) טלי גולדברג (כינור).

המופע יצולם בספרייה המרכזית ע"ש מאיהרוף, ויעלה לעמודי הפייסבוק של עיריית רחובות ורשת חוויות בערב ט"ו באב. המופע יהיה זמין לצפייה חופשית למשך שבוע.  

"הראשון שחיבר יחד את המילים: אני. אוהב. אותך, היה גאון. כל המשוררים שבאו אחר כך נאלצו לעבוד קשה", כך מתחיל רוני סומק את המסע המרתק אחר ביטויי האהבה העזים ביותר, המופרכים ביותר, הדביקים והמפתיעים, בשירה, במוסיקה ובשפת היום יום. משיר השירים ועד גלגל"צ. לצדו על הבמה הזוג הצעיר ליאת אליהו וגל שלו, בשירי אהבה גדולים של משוררים עבריים ואחרים.

אמיתי כהן, יו"ר רשת חוויות: "היוזמה המוברכת מחזקת את רוח הפיוס, הנחמה והאחדות שמבשר החג, לא רק בפן האישי אלא גם בפן המסורתי, כך שט"ו באב הוא חג מחזק ומעצים לעם ישראל ולכל אחד ואחד מאיתנו, ואני שמח על ההזדמנות להביא את מיטב ההגיגים, היצירה העכשווית ודרך ההבעה של אמני ישראל לנקודת מבטם. תודתי למפיקי ומארגני ההופעה והפתרונות המקוריים שנמצאו על מנת שנוכל לקיים אירוע גם במגבלות תקופת הקורונה".

סיגל לוי בן ישי, מנהלת רשת חוויות בספריות, ויוזמת ההפקה מסרה כי: "הוספנו למופע המקורי שירים חדשים ואת רבעיית המיתרים, בכדי ליצור משהו חדש, עכשווי ורוולבנטי לקהל הצעיר ולחבר אותו למורשת התרבות הארצישראלית. כמו כל אתגר, גם הקורונה מביאה איתה הזדמנויות חדשות, לצד הקשיים הידועים.

"הרעיון לצלם בספרייה מופע שכולו אהבה ושמחה ומוסיקה ולהנגיש אותו לכולם צמח מתוך הרצון להיות שם בשביל הקוראים שלנו, שחלקם לא יצאו מהבית מחודש מרץ, ולהביא אליהם הביתה את החגיגה הזו.

"השמחה הגדולה היא שאנחנו יכולים לחלוק את החגיגה הזו עם כל תושבי רחובות באהבה לכבוד טו באב, לכבוד 130 שנה ולכבוד התרבות הישראלית. תודה מיוחדת לעינת בסר שהפיקה את האירוע ולמשרד התרבות על התמיכה".