הוחזרו למעלה ממיליון שקל בגין פעילויות שלא התקיימו, טופלו כ- 700 פניות פרטניות באופן יזום, כ- 1,480 הגישו בקשות להחזרי תשלומים שבוצעו באשראי והן טופלו במלואן ונבחנו מעל ל- 300 בקשות חריגות לביטולי רישום בחודש מאי.


מנכ"ל הרשת, אלרואי אסרף: "עוד בזמן משבר הקורונה התחלנו לטפל בהסדרת כספי ההורים, למרות כוח האדם המצומצם ועם החזרה לשגרה תוגבר מיידית כוח האדם לצורך כך"

רשת חוויות רחובות מדווחת כי עד כה הושבו להורים כספים בסך של כ- 1,126 מיליון שקל בגין פעילויות שלא התקיימו בעקבות משבר הקורונה: מרבית ההחזרים נרשמו בגין פעילות החוגים (כ-3,700 זיכויים, בסך של כ- 450 אלף שקל) ולאחריהם בגין הצהרונים (כ-760 זיכויים בסך של כ- 356 אלף שקל) והמעונות (כ-280 זיכויים בסך של כ- 315 אלף שקל).

כמו כן, בחודשים אפריל ומאי כל הלקוחות, למעט לקוחות ששילמו בעסקת תשלומים באשראי, לא חוייבו כלל. באשר לחודש מרץ, כל שירות שלא ניתן יוחזר על ידי שירות חוזר והשלמת הפעילות או השבת הכספים, זאת במידה ולא הועמד לרשות התושב השירות. ברשת מציינים כי מאחר ומדובר בעשרות אלפי בתי אב, התהליך ארוך ומצריך בדיקה קפדנית ופרטנית וכי עם תחילת החזרה לשגרה, כוח האדם תוגבר ובמהלך השבוע החולף נפתח מוקד ייעודי לטיפול בפניות הורים ובהחזרים השונים. עד כה טיפל המוקד באופן יזום בכ- 700 פניות, וביצע טיפול פרטני, לשביעות רצון הפונים, כאשר העבודה מתבצעת על פי רשימות מסודרות, בהתאם לרישומי המערכת של הרשת, שהם הנתונים העדכניים והמדויקים ביותר.

אלרואי אסרף, מנכ"ל, מציין כי: "למרות שעובדי הרשת יצאו לחל"ת ועבדנו בכוח אדם זעום, הושקעו מאמצים רבים להתחיל בטיפול להסדרת והחזרת הכספיים. להורים ששילמו בתשלומים מראש בכרטיס אשראי, נשלחה הודעת סמס למלא טופס בקשה להחזרים, זאת לאחר שלא ניתן היה לפעול מול חברות האשראי ללא פרטי הלקוחות. עד כה מסרו פרטים 1480 הורים וכלל הבקשות טופלו במלואן. במקביל היו הורים שביטלו עצמאית את העסקה ולכן כאשר זיכינו אותם קיבלנו סירוב לזיכוי. באופן דומה, הורים עם ריבוי כרטיסי אשראי במערכת נדרשים למלא את הטופס באתר, אחרת חברות האשראי שולחות הודעת סירוב".

בתוך כך, הצעד הראשון שנקטה הרשת היה טיפול בהחזרי התמ"ת להורי המעונות והצהרונים. עד כה התקבלו מהתמ"ת כספי סבסוד עבור 640  זכאים, כאשר הורים שביקשו לקבל את כספם לחשבון הבנק, נתבקשו להעביר לנו את פרטי חשבון הבנק על מנת לקצר תהליכים. "חשוב להבין שפרטי האשראי והחשבונות לא נשמרים במערכת מטעמי אבטחה ועל פי חוק", מוסיף אסרף, "ולכן האפשרות לזכות את ההורים תלויה בהורים. זכאים שלא העבירו פרטים לא ניתן לזכותם. אני קורא לזכאים למלא את הפרטים באתר הרשת".  עוד מציינים ברשת כי חלק מההורים ביקשו שלא לקבל החזר אלא לקזז את כספי הסבסוד מחיובים עתידיים.

באשר לבקשות לביטול הצהרונים, ברשת מציינים כי ביטולים להסכמי התקשורת עם הרשת ניתן לבצע עד לחודש אפריל מידי שנה וכי הפעילות נמשכת וכל עוד השירות ניתן, אין אפשרות לבצע ביטולים. "יחד עם זאת", מדגיש אסרף, "אנו מבינים את הקשיים שעמם מתמודדים ההורים ועל כן, הודענו כי ניתן להגיש בקשות פרטניות לביטולים והן ייבדקו. בשלב זה נבדקו מעל ל- 300 בקשות, מתוכן אושרו באופן חריג ולפנים משורת הדין מרבית הבקשות. יתר הבקשות נמצאות בבחינה". ניתן להגיש בקשות לביטול עד 11.6.2020. הזיכויים בגין ביטול שאושר יועברו במהלך חודש יוני. 

עוד באשר לתקציבי הפעילויות, ברשת מציינים כי השנה לא התקבלו כספי משרד החינוך בגין תוכנית ניצנים, לאחר שזו בוטלה על ידי הממשלה. למרות זאת, רשת חוויות המשיכה במתן השירות.