רשת חוויות רחובות מודיעה על פתיחת צהרוני גני הילדים, במתווה ייחודי, לאחר שטרם נקבע מתווה משרד החינוך. אמיתי כהן, יו"ר רשת חוויות: "אחרי מאמצים אדירים ולמרות המגבלות והאתגרים העומדים בפנינו, נערכנו לקלוט את מרבית ילדי הצהרונים ולהשיב את הפעילות לסדרה"


רשת חוויות מודיעה כי היא פותחת מחר, יום שלישי, 19.5.2020, את צהרוני גני הילדים, זאת לאחר מאמצים רבים לעמוד בהנחיות משרד הבריאות ולמרות שטרם נקבע מתווה משרד החינוך לחזרה לפעילות - על מנת לאפשר להורים לשוב למקומות העבודה.

 

בתוך כך, הרשת מבהירה כי יידרש מינימום של 17 ילדים (במקום 22) לפתיחת צהרון. כמו כן, ניתן יהיה לרשום באגף הצהרונים גם ילדים אשר לא נרשמו בתחילת השנה. על פי ההערכות כבר כעת קיים ביקוש לחזרה למסגרות שיאפשר פתיחת כ- 100 צהרונים.

 

ברשת ציינו עוד כי הדיווח להורים על פתיחת צהרונים יתבצע על ידי מובילות הצהרונים. במידה ולא התקבל עדכון על ידי המובילה של הצהרון, הדבר אומר כי הצהרון לא ייפתח מחר, 19.5.  

אמיתי כהן, יו"ר רשת חוויות, אמר כי: "פתיחת מחודשת של מערך הצהרונים כרוכה באתגרים רבים, בראש ובראשונה בעמידה בכל תנאי משרד הבריאות והחינוך על מנת לשמור על בריאות הילדים והצוותים. בנוסף לכך, בהחזרת הצוותים המקצועיים לפעילות, הכנת המוסדות על פי התקנים המותאמים לשגרת הקורונה, הקפדה על חלוקת המזון בעת הזו ועוד.

"מעבר לכך, הרשת מתמודדת בחודשים אלו עם כוח אדם מצומצם, בעקבות משבר הקורונה ולמרות כל זאת, הצלחנו אחרי מאמצים אדירים, לפתוח את מרבית צהרוני גני הילדים, לאחר שמצאתי שקיים ביקוש וההורים מעוניינים להחזיר את הילדים למסגרות.

"אני מודה לראש העיר, רחמים מלול, למ"מ ראש העיר זוהר בלום, למנכ"ל הרשת אלרואי אסרף, לאריאלה חבר שהצטרפה לסייע בתהליך, ליו"ר הנהגת ההורים צופית גולן ולהורים, שפועלים איתנו בשיתוף פעולה ולצוותים המקצועיים שנרתמו למשימה".