רשת חוויות ריכזה והגישה עבור העובדים את הפניות לביטוח לאומי, הקדימה את תשלום שכרם לחודש מרץ, ופתחה עבור התושבים פינה "חוויות עד הבית" בפייסבוק, הכוללת עשרות סרטוני פעילויות מאת מדריכי הרשת - דיווח שבועי, 19.3.2020


הנהלת רשת חוויות מסכמת שבוע של מענה לציבור ולעובדים, שכזכור נאלצו לצאת לחל"ת   בעקבות משבר הקורונה, ומדווחת היום כי תשלומי השכר לעובדים בגין חודש מרץ יוקדמו וישולמו בסוף החודש, יחד עם הקדמת חלוקת שי לחג לעובדים גלובליים, זאת במטרה להקל עליהם ככל הניתן. בתוך כך, בימים האחרונים יזמה והפעילה הרשת מערך לוגיסטי מיוחד, שאפשר לעובדים להגיש את התביעות לביטוח לאומי באופן מרוכז על ידי הנהלת הרשת. באופן זה נמנעה יציאת העובדים מהבית לצורך הגשת הטפסים וכן, כלל התביעות הוגשו על ידי שליח ונמסרו לטיפול הנהלת סניף ביטוח לאומי ברחובות.

 

כזכור, בתחילת השבוע הודיעה הרשת כי כלל הפעילויות מבוטלות עד לאחר הפסח, לרבות קייטנות פסח ובהתאם לא יבוצעו חיובים ולא יגבו תשלומים עבור חודש אפריל. עוד בתחילת השבוע, נפתחו שני מוקדי פניות לעובדים ולציבור, וניתן מענה טלפוני לכל הפונים.


 

 

 

"מהרגע הראשון שבו הוכרז על המצב, נתנו מענה לסוגיות דחופות ומורכבות רבות, לרבות קבלת החלטות כואבות, במסגרתן נאלצו עובדי הרשת לחל"ת ונעצרו כלל הפעילויות- הכל על פי הנחיות משרד הבריאות, בשיתוף העירייה ובאישור הדירקטוריון", אומר אלרואי אסרף מנכ"ל הרשת,  "במקביל, פיתחנו מענים לעובדים ולציבור, על מנת לסייע ככל הניתן לכולם לעבור את התקופה הקרובה, כאשר עובדי הרשת והדאגה להם עמדה בראש ובראשונה לנגד עיננו והושם דגש רב על המענה לציבור והטיפול בפניותיו. בימים אלו, יחד עם מנהלי הרשת והשותפים שלנו מבית ומחוץ, אנו עמלים לחיזוק החוסן הקהילתי ומקבלים בברכה כל יוזמה. אני מבקש להודות למנהלים, שמטפלים בפניות העובדים גם מהבית, לצוות המצומצם שהגיע למשרדים ונתן את כל כולו למתן שירות מיטבי לעובדי הארגון, לספקים ולתושבי העיר. תודתי  לעובדים ולציבור על שיתוף הפעולה ולראש העיר, רחמים מלול ויו"ר הרשת, אמיתי כהן, שמובילים עם הנהלת הרשת את ניהול מצב החירום, תוך ראיית כלל הצרכים, באחריות ומנהיגות".

 

"הארגון שלנו הוכיח השבוע כי כוחנו באחדותנו, תוך שהעובדות והעובדים של רשת חוויות נרתמים לסייע בכל הדרוש", מוסיף גולן ביטון, סמנכ"ל הרשת, "על מנת להקל עליהם ככל הניתן, יצאנו ביוזמות, בין היתר להקדמת תשלום השכר. מעבר לכך, לקחנו על עצמנו את ריכוז כלל הטפסים והגשתם לביטוח לאומי, זאת על מנת לסייע בהליכי הבירוקרטיה ולמנוע את יציאתם מהבית לצורך הגשת טפסים. אנו מסיימים את השבוע בתחושה שמשפחת רשת חוויות מאוחדת וערוכה לתת מענה לתושבים ביום שבו יוכרז על חזרה לשגרה". 

 

עוד השבוע ברשת חוויות הרחיבו את השירותים הדיגיטליים, ופתחו פינה חדשה בעמוד הפייסבוק של הרשת, "חוויות עד הבית", שבמסגרתה עולים עשרות סרטוני פעילויות של מדריכי הרשת המקצועיים בכל התחומים, ביניהם שעת סיפור, זובמה, ריקוד, פעילויות ספורטיביות ביתיות, הדרכת כלבים, הנחיית הורים, ועוד. בנוסף, לרשות התושבים הועמד שירות הרשמה למנוי לספרייה, ללא צורך בהגעה לספריה, המאפשר להנות מאלפי כותרים באתר הספריות של הרשת, ללא תשלום.

בתוך כך, גם צוותי החינוך במעונות "צעדים" קיימו תקשורת מרחוק ויצאו ביוזמות שונות. בין היתר, הם ערכו שיחות וידאו עם הילדים, ושלחו להורים המלצות להמשך שמירה על שיגרת היום גם בבית באמצעות הווטסאפ.