לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה ייערך ברחובות טקס ייחודי מסוגו בארץ המושתת ומועבר כולו על ידי אוכלוסיה של אנשים עם מגבלה הפועלת ברשת חוויות.


אמיתי כהן, יו"ר דירקטוריון רשת חוויות: "האוכלוסיות המיוחדות הן חלק בלתי נפרד מהקהילה, על המורשת והערכים וגם על הכאב והאובדן. החיבור של האוכלוסיות המיוחדות עם זכרם של הנופלים שחקוקים בלבנו לעד, הוא מרגש במיוחד כי הוא מסמל עבורנו את הרעות והערבות ההדדית ומזכיר לנו שבמותם ציוו לנו את החיים ואת האחדות בתוך החברה הישראלית".  

ברשת חוויות רחובות פועלים מועדונים חברתיים לאנשים עם מוגבלויות שונות, ביניהם מועדון רעים, מעגלים- קטן עלינו ומעגלי קריאה, מועדון רימון ועוד. במסגרת המועדונים נפגשים הפעילים הן במרכז הקהילתי עצמו והן מחוצה לו ועורכים פעילויות חברתיות מעשירות, יוצאים לטיולים וסיורים משותפים ברחבי הארץ ועוד. המועדונים החברתיים, יחד עם נציגים מארגונים נוספים, חוברים יחדיו אחת לשנה ומקיימים את הטקס, בהובלתם של האוכלוסיות המיוחדות.    

גלית אלבג, רכזת אוכלוסיות מיוחדות ברשת חוויות, מספרת כי: "חלק ממשתתפי הטקס גרים בקהילה, חלקם דיירי מערך הדיור של אק"ים רחובות וחלקם דיירים מהוסטל. בטקס  משתתפים גם רקדנים עומדים ויושבים מלהקת גלגלי ר.נ.י, חבורת הזמר של דיירי ניצן רחובות, זמרים מלהקת 'רוח חדשה' וכן, מתנדבים, בראשם יוסי זיו, אשר מביים גם את קבוצת התיאטרון המשולבת הפעילה בחוויות שוויץ המדע ומכין את משתתפי הטקס".

הטקס יתקיים ביום רביעי, 8.5 בשעה 10:45 ברחבת אנדרטת גדוד 55 ברחוב הרצל 213, רחובות.