דלג לתוכן העמוד

שירותים בקליק

שבוע החלל

רחובות נבחרה לקיים את אירועי שבוע החלל 2020

שבוע החלל ברשת חוויות רחובות: סדנאות יצירה ומדע, חדרי בריחה, הדמיית חלל בפלנטריום, מופעים, הצגות, משחקים ושפע פעילויות מדעיות לילדי בתי הספר ולציבור הרחב

יום שלישי, 28.1, החל מהשעה 16:00 ועד 21:00,
מרכז חוויות קריית משה - הכניסה חופשית!

מרכז קהילתי חוויות קריית משה של רשת חוויות רחובות, יקיים זו השנה השנייה את אירועי שבוע החלל, להנצחת האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז"ל, בשיתוף סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, אגף החינוך בעיריית רחובות וחברת "ינוקא".

אופיר אקוניס, שר המדע והטכנולוגיה: ״אנחנו ממשיכים להנגיש את המדע והטכנולוגיה ולקרב את כל אזרחי ישראל לתחומים הללו, שבהם ישראל היא מעצמה עולמית. גם השנה מתקיימים עשרות אירועים, בחינם, בכל רחבי הארץ לכבוד שבוע החלל הישראלי - ואני שמח להזמין את תושבות ותושבי רחובות, עם כל המשפחה, לפעילות שלנו בעיר״.

אמיתי כהן, יו"ר רשת חוויות, אמר כי: "רשת חוויות מקדמת פעילויות ערכיות ומעשירות יוצאות דופן, ואני מברך על הבחירה בנו לקיום הפעילות ועל שיתופי הפעולה, שמנגישים את התחום המרתק של מדעי החלל  לילדי העיר ולתושבים. הציבור מוזמן להגיע ולקחת חלק פעיל בתהליכי היצירה והלמידה ולהנות מפעילויות ייחודיות, המותאמות לכל המשפחה".

"לאור ההצלחה בשנה שעברה החליטו במשרד המדע והחלל לאשר גם השנה את הפרויקט ומרכז חוויות קריית משה שברחובות, נבחר מכל אזור השפלה לקיים שנה נוספת את האירוע", מוסיף גולן ביטון, סמנכ"ל רשת חוויות ויוזם האירוע, שמציין כי בשנה שעברה השתתפו כ- 3,000 תושבים ואורחים מכל אזור השפלה באירוע הייחודי. "מדובר בפרויקט מבורך ובפרט לדור הצעיר, שמחבר אותם לנושא כל כך חשוב ומרתק של המדע והחלל, אשר יפתח להם צוהר שלם לתחום מסקרן, מרתק וייחודי. אנו מזמינים את כלל תושבי העיר להגיע לפסטיבל הכי מדעי וחוויתי לכל המשפחה ומודים לשר המדע והחלל ולשותפים להפקה".

בשעות הבוקר יגיעו תלמידי בתי ספר בעיר לצפות וליהנות מכל הפעילויות ובשעות אחה"צ, החל מהשעה 16:00 ועד 21:00 הכניסה תהיה פתוחה לקהל הרחב. במסגרת הפעילות, יקבלו הילדים דרכון, אתו הם ייצאו לחקור את החלל בדרכים מגוונות ומרתקות, לצד סדנאות יצירה ומדע, שני חדרי בריחה תואמים, הדמיית חלל בפלנטריום (מצריך הרשמה מראש באתר "ינוקא" או באתר רשת חוויות), מופע מדעי "החיים בחלל", מיצג ענק חוויתי ורב חושי המדמה תחנת חלל אמיתית, ועוד. בחללים הפתוחים יתקיימו תפעול רובוט חללי, מחנה אימונים, משחקיית ענק, קולנוע, כפפות חלל, מתקן ג'אירו להמחשת חוויית חוסר המשקל בחלל, טלסקופים משוכללים לתצפית על החלל, ועוד. לגילאי 3-6 תתקיים ההצגה "הנסיכה והירח".
 

לפעילות הפלנטריום בלבד - יש להירשם מראש בטופס ההרשמה באתר "ינוקא"  https://yanuka.co.il/product/space-week/ | לפרטים נוספים - זהבית, 050-2312120 או אילנה, 050-2312126, בין השעות 8:00-16:00 או 20:30-22:00| התצפית תתקיים במידה ויהיו תנאי מזג אוויר הולמים. יתר הפעילויות יתקיימו בכל מזג אוויר| הכניסה חופשית.

a5.pdf

אינסטגרם
ערוץ היוטיוב שלנו