דלג על בר עליון כתום
בר עליון כתום
דלג על בר עליון
בר עליון

חיפוש חוגיםמסגרות גיל רך

מסגרות הגיל הרך בחוויות שוויץ נותנות מענה מלידה ועד גיל 4 במסגרת מעון תפוז ופעוטון מרגולין אתרוג.

מסגרות ההמשך נותנות מסגרת המשך לבתי הספר  בצהרוני הבית בחוויות שוויץ לילדים בכיתות א –ד.

פעוטון מרגולין-  משפחה עבור תינוקות וילדים בגילאים  שלושה חודשים ועד גיל ארבע שנים. יש בו 3 כיתות מקבוצות גיל שונות: תינוקייה, פעוטות ובוגרים.בית שבו הילד עובר מקבוצה אחת לשנייה,ככל שהוא מתבגר וכך למעשה הוא גדל בתוך צוות מוכר, מבנה מוכר וקבוצת הילדים צומחת יחד. האווירה האינטימית והמשפחתית מאפשרת לילד להרגיש מוגן ובטוח במיוחד מכיוון שזו מסגרת קטנה וגמישה המותאמת במידה רבה לצורכי הילד ומשפחתו. הקבוצות קטנות והצוות מקצועי וחם מגיע לכל ילד. הצוות פועל תחת פיקוח רשת חוויות ומקבל הנחיה פדגוגית לפעילותו. מרגולין הינו פעוטון מסורתי (לא דתי)ולכן הצוות ואוכלוסיית היעד שלנו היא מעורבת: דתיים וחילוניים. בפעוטון יש להורה אפשרות לרשום את הילד למתכונת של יום קצר: 7.30-13.30, או יום ארוך: 7.30-17.00, ימי שישי: עד 12.30. ניתן גם לשלב בין שתי המתכונות: כלומר, לרשום ליום קצר ולהוסיף שלושה או ארבעה ימים ארוכים בשבוע.

תינוקיה – גילאי 3 חודשים עד 1.3 שנה. מקסימום 13 ילדים בקבוצה.

פעוטות: 1.4-2 שנים. מקסימום 20 ילדים בקבוצה.

בוגרים: 2-4 שנים. מקסימום 25 ילדים בקבוצה.

כמו כן בפעוטון מדי שנה מתקיימים שני חוגים, השנה החוגים הם: חיות וחיוכים, חינוך מוזיקלי.

 

מעון תפוז שייך למשפחת  מעונות היום של רשת התחלה חכמה של החברה למתנסים. פועל תחת סמל מעון של התמ"ת ומאפשר שכר לימוד מדורג. הפעילות בפיקוח משרד התמת, רשת התחלה חכמה ורשת חוויות.

מאז הקמתה, שואפת הרשת לעבודה חינוכית איכותית שבבסיסה הפיכת המעון מרכז חינוך ותרבות לילדים, להורים ולקהילה תוך שיתוף הורים בנעשה בו.

במעון 3 קבוצות גיל.  הצוותים מקצועיים ופועלים תחת הנחיה פדגוגית רחבה . מטרת הפעילות להעניק לילד ולמשפחתו בטחון, חום,העשרה והתפתחות תואמת ילד.

הפעילות מתקיימת ימים א – ה בין השעות 07.00-16.00 , אם אפשרות לשעת הארכה עד 17.00 ויום ו עד השעה 13.00.

מנהלת מעון תפוז- לימור כהן

תינוקיה – גילאי 3 חודשים עד 1.3 שנה.

פעוטות: 1.4-2 שנים.

בוגרים: 2-3 שנים.

 

הצהרונים- הצהרונים של חוויות שוויץ מהווים חלק ממסגרת החינוך הבלתי פורמאלי, לאחר שעות בית הספר לילדי כיתות א-ד.

רציונאל ומטרת הצהרון: להוות בית שני לילדים בו תוך שמירה על בטחון הילדים, הענקת חום והקניית ערכים ותוכן מעשיר .הצהרון הינו מסגרת אשר מטרתה לקלוט את הילד בסיום לימודיו ולעטוף אותו בחום. מסגרת הצהרון מאפשרת מחד  ללמוד בצורה חווייתית על נושאים שונים ומנגד את הפורקן אחרי היום הארוך ואת הפינה השקטה של הילד לעצמו תוך כדי מענה לארוחת צהרים חמה, פינה מתאימה וליווי להכנת שיעורי הבית.

כל צהרון מונה בממוצע 25 ילדים. הצהרון פועל ביום-יום משעת סיום בית הספר ועד 17:00. סדר היום מתחיל ב-  12:45 על ידי הבאת הילדים, בין אם בהולכה רגלית (מתחכמוני) ובין אם על ידי הסעה(משריד, סמילנסקי ובכור לוי). הילדים מגיעים לצהרון . הילדים בכפוף למועד הגעה, יישבו לאכול יחד ארוחת צהריים.לאחר ארוחת הצהריים נחלקת הקבוצה לשניים: ילדים שיש להם שיעורי בית ילכו לחדר שקט עם אחת המדריכות, וילדים שאין להם שיעורי בית יישארו בחדר הצהרון לפעילות חופשית. עם סיום שעת הכנת שיעורי הבית מגיע פרק הזמן החברתי של הצהרון. בפרק זמן זה יתקיימו מפגשים, משחקי חברה, יצירה, יציאה החוצה למשחקי ספורט, יציאה לחדרים אחרים במתנ"ס לפעילות פורקת אנרגיות (אולם, סטודיו, ג'ימבורי, מחשבים ועוד). לצד פעילויות אלה מתקיימים שני חוגים חיצוניים מדי שבוע עבור כל שכבת גיל בנפרד. השנה החוגים הפעילים הם: משחקי חשיבה ומספר סיפורים. הילדים בכפוף לגילם נחשפים לפעילויות שונות כפטאנג, פעילות ספורט נוספת וכדומה. בחופשות הצהרון עובד במתכונת יום פעילות ארוך בין השעות 7.45 – 16.00.

 

פרטים נוספים ניתן לקבל אצל רכזת הגיל הרך: ליאת רן – 08-9310709 או בפעוטון מרגולין- 08-9390411 שלוחה 1 או במזכירות חוויות.

דרונט בניית אתרים
דלג על בר תחתון
בר תחתון
עבור לתוכן העמוד