ברוכים הבאים לצהרוני גני הילדים המתחדשים של רשת חוויות
 

רשת חוויות החלה בתהליך שיפור השירות והמענה להורי צהרוני גני הילדים בעיר, עם היציאה משנת הקורונה והחזרה לשגרה. בימים אלו אנו נערכים לשנת הלימודים תשפ"ב, במקביל להטמעת שירותים חדשים ומשופרים להורים, כחלק מהפקת לקחים מפניות ההורים, אתגרי השנה החולפת והרצון לייעל את הפעילות המשותפת.

בתוך כך, הורחבו זמני קבלת הקהל באגף הצהרונים והם ניתנים באופן רציף ואחת לשבוע גם בשעות אחר הצהריים. כוח האדם תוגבר על מנת לתת מענה גם לפניות בדוא"ל. כמו כן, מעתה הטיפול והמענה לתחום כספים, גביה והחזרים יינתן ישירות במשרדי אגף הצהרונים.


רצף חינוכי פדגוגי

הצהרונים מהווים מסגרת חינוכית, מקצועית ואיכותית, הפועלת על פי תוכנית פדגוגית מותאמת לשלב ההתפתחותי של הילדים. על מנת להעצים את תחומי העניין, ניתנים גם תכני העשרה ודגש מושם על הרצף החינוכי, כך שמסגרות הצהרונים פועלות כהמשך ישיר לגני הילדים הפורמליים ועד השעה 17:00.

 

עמידה בסטנדרים וזכאות לסמל תמ"ת

רשת חוויות עומדת בסטנדרטים המחמירים של משרד התמ"ת להפעלת צהרונים ועל כן מוכרת על המשרד, כך שמאות הורים זכאים נהנים מסבסוד של משרד התמ"ת בהוצאות שכר הלימוד, בזכות סמל התמ"ת שמקבלת הרשת מידי שנה.


האג'נדה החינוכית

אגף הצהרונים רואה בכל ילד וילדה עולם ומלואו, הזקוק להקשבה וסביבה תומכת ומכילה, על מנת להתפתח ולצמוח, תוך מימוש עצמי וחיזוק הבטיחון האישי. בהתאם, התכנים הפדגוגיים מותאמים לשלבי ההתאקלמות החברתית והאישית וכן, המעבר בין המסגרות.


בטיחות וביטחון

בטיחות וביטחון הילדים עומדים בראש סדר העדיפויות, לרבות ביצוע, פיקוח ובקרה על הפעלת המתקנים, האמצעים הפיזיים והפעילויות. צוותי הצהרונים עוברים הדרכות בטיחות וביטחון על ידי אנשי מקצוע המוסמכים לכך באופן שוטף. במקרים חריגים ניתן מענה ספציפי המותאם לשעת חירום וכן, הנחיות ועדכונים שוטפים.


פיקוח והכשרת צוותים

הצהרונים נמצאים תחת פיקוח אגף הצהרונים של רשת חוויות, בהובלת צוות רכזות צהרונים מקצועי ומיומן, המנהל ומפקח על מסגרות הצהרונים. רכזות הצהרונים הינן בעלות ניסיון רב בהדרכת צוותים חינוכיים ובעלות השכלה רלוונטית בתחום. צוותי הצהרונים עובר השתלמויות והדרכה במהלך השנה, על מנת להעשיר ולהתאים את התכנים על פי הצרכים העולים מהשטח וכן, על פי תוכניות הלימודים.


פעילות העשרה

בכל מסגרת מתקיים חוג העשרה המותאם להתפתחותם ויכולתם של הילדים. כגון: חוגי תנועה, חוגי שעת סיפור, דרמה ועוד.


תזונה נבונה ומפוקחת

הילדים ייהנו מארוחות צהריים חמה, בשרית וכשרה  המגיעה מחברת קייטרינג באישור ובפיקוח של משרד הבריאות ובליווי תזונאית מוסמכת לגיל הרך.

הארוחה כוללת מנה בשרית,  ירקות מבושלים וטריים ומנת פחמימות / קטניות .

 

סדר היום בצהרונים

הילדים מתקבלים במפגש קצר, המסייע להם במעבר בין המסגרות ולאחר מכן מתקיימת הפסקה לארוחת צהריים. בהמשך מקיים הצוות פעילות דידקטית וכן ניתנת אפשרות לפעילות חופשית והפגתית דרך מוקדי פעילות המאפשרים מגוון התנסויות ומעודדים עצמאות ובחירה במשחקים שונים, לפי תחומי עניין, כגון משחקי קופסה, הרכבה ובניה, התנסות בחומרי יצירה מגוונים, משחקי חברה, שעת סיפור ועוד.

 

צרו קשר: דרכי התקשרות לצוות אגף הצהרונים והרכזות
 

ימים ושעות פעילות: הצהרונים פועלים בימים א'-ה', בין השעות 14:00-17:00.

במהלך ימי חופשות החגים:  הצהרונים פועלים בין השעות 7:30-16:00, בכפוף ללוח החופשות של משרד התמ"ת.

 

שעות הקבלה והמענה הטלפוני במשרדי אגף הצהרונים:

ימים א-ה: 8:00-16:30 | יום ג: 8:00-18:00
08-6616371